Gündem

300 araç 45 saat karda mahsur kaldı

Geçen salı havanın soğumasıyla birlikte Balıkesir bölgesinde yoğun kar yağışı başladı. Karın yağdığı ilk saatlerde, yol üzerinde TIR’ın devrilmesiyle iki şerit tamamen kapandı. Ekipler bu kazaya hızlı müdahale edemedi.

TRAFİK KİLİTLENDİ

Kara hazırlıksız yakalanan karayolları ekipleri yetersik kalınca yeni yıl öncesine araç sayısının arttığı karayolunda salı günü saat 15.00 sıralarında trafik kilitlendi. Yolun kapalı olmasına rağman Balıkesir ve Manisa’dan araç durdurulmayınca tam bir kör düğüm yaşandı.


UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Karın her geçen saat etkisini arttırmasıyla, Balıkesir ile Akhisar arasındaki Gelenbe Bölgesi’nde, yüzlerce kamyon, yolcu otobüsü ile özel araçlar mahsur kaldı. Gece boyunca, kurtarılmayı bekleyen vatandaşlara, yollardaki araçların engel olması üzerine karoyolları ve yardım ekipleri de ulaşamadı. Yol üzerinde bulunan tali ekiplerinin müdahaleleri de yetersiz kaldı.

ALTERNATİF YOL DA KİLİTLENDİ

Alternatif yol olarak belirlenen Edremit – Havran üzerinden gelen yolda, kara hazırlıksız yakalanan sürücülerin kış lastiklerini ve zincirlerini takmadan kullandıkları araçlarının yoldan çıkmasıyla trafik burada da kilitlendi.


300 ARAÇ KURTARILDI

Bölgedeki AFAD ve karoyolları yetkililerinden alınan bilgiye göre ise, Balıkesir ile Aksihar arasındaki Gelenbe bölgesinde, mahsur kalan 300 araç, çekici ve kurtarma ekiplerince bölgeden alındı.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu