DünyaGündem

ABD’li lise öğrencisi borsada 72 milyon dolar kazandı

ABD’de Stuyvesant Lisesi’nde eğitim gören 17 yaşındaki Mohammed Islam, teneffüslerde borsada hisse senetleri alıp satarak milyon dolarlar kazandığını belirtti.

Islam, New York Dergisi’ne verdiği röportajda borsayla ilgilenmeye henüz dokuz yaşındayken başladığını söyledi. Boş zamanlarında sınıf arkadaşlarını şehrin lüks lokantalarında yemeğe götürmekten hoşlandığını söyleyen Islam, kazandıkları ile kendine lüks bir otomobil aldığını ancak henüz bir ehliyeti olmadığı için bu aracı kullanamadığını belirtti.

“BABAM ARTIK ÇALIŞMIYOR”

Kendine Manhattan’da lüks bir apartman dairesi tuttuğunu da açıklayan Islam, burada yaşamadığını çünkü anne babasının henüz tek başına eve çıkmasına izin vermediğini söyledi. Bengal göçmeni ailesinin borsada gösterdiği başarıdan çok memnun olduğunu belirten Islam, “Babam artık çalışmıyor. İhtiyaçlarını ben karşılıyorum” dedi.

HEDGE FONU KURUP SERVETİNİ ARTIRMAK İSTİYOR

Instagram’da arkadaşlarıyla şehrin lüks gece kulüplerinde eğlenirken çektirdiği fotoğrafları “Çok para az problem” başlığı altında paylaşan Islam, gelecek yıl bir hedge fonu kurup servetini 1 milyar dolara çıkarmak istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu