MagazinYaşam

Acun Nasıl Zengin Oldu

Geçtiğimiz hafta ‘Yetenek Sizsiniz’ programına konuk jüri üyesi olarak katılan Demet Evgar’ın kişisel Twitter hesabından dün akşam saatlerinde ‘manifesto’ niteliğinde çok sert paylaşımlar yapıldı.

Programda jüri üyesi olarak yer almasının kendisi için iyi bir gözlem olduğunu ifade eden Evgar, ‘Bu sâyede bu ülkede estetiğin, san’âtın, edebiyâtın ve insân rûhuna hitâb edenlerin değil ahmak yığınlarına hitâb edenlerin güç kazanacağını hep birlikte görmüş olduk.’ şeklinde paylaşımlarda bulundu.

‘HALK, POPÜLİST DÖNGÜ İLE AHMAKLAŞTIRILMAKTADIR’

Yetenek Sizsiniz programında jüri üyesi olarak bulunmasını ilgi çekici bir gözlem olabileceği için kabul ettiğini ifade eden Evgar, Twitter hesabından aşağıdaki paylaşımları yaptı:

Şimdi size Acun nasıl zengin oldu onu anlatacağım ‘Ahmakların zevklerine hitâb etmek, sistemin sözde “aydınlanmış” (illuminated) esâs sâhiblerini ya’nî robotlaştırıcıları güçlendirirken, toplumları ise aylık maaşlarına (samanlarına) bağımlı çiftlik hayvanları hâline getirmektedir.

Ahmaklara hitâb etmek sizi maddî olarak zengin kılar. Fakât esâs zenginlik, erdemlice bir hayât sürmekten başka hîçbir şey değildir.Erdemli kalabilenlere selâm olsun.Buradan sistemin sözde sâhiblerine yani sözde “aydınlanmışlara” sesleniyorum: Siz çoksunuz fakât biz haklıyız.’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu