Kıbrıs

Akıncı, Tatlısu Belediyesi’ni ziyaret etti

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı bugün Tatlısu Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Hayri Orçan’la görüştü.

Mustafa Akıncı’nın Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Akıncı, Tatlısu’ya her gelişinde çehresinin değiştiğini fark ettiğini, bunun en başta temizlik olarak göze çarptığını söyledi.

“Buna bir de yeni hizmet binası eklendi. Sayın başkanı maliyetinin yüzde 80’ini Belediyenin öz kaynaklarından karşılayarak böyle bir bina yarattığı için ayrıca tebrik ediyorum” diye konuşan Akıncı, Hayri Orçan’ın Tatlısu’ya çok değer kattığını kaydetti.

Belediyelerin çok önemli kuruluşlar olduğuna işaret eden Akıncı, bunu kendi deneyimlerimden de bildiğini belirtti.

Akıncı, yerel yönetimlerin çok önemli bir hizmet alanı olduğuna dikkat çekerek, belediyelerin halkla iç içe olan kuruluşlar olduğunu vurguladı.

“Merkezde oturup her şeyi çözmek mümkün değil. Yerelde sorunlar ne kadar hızlı ve iyi şekilde çözülürse merkezin başı da o kadar az ağrır” diyen Akıncı, hükümetlerin genellikle yetki ve kaynak aktarmakta cimri olduklarını söyledi.

Bunun merkezi yönetimlerin genel bir yanlışı olduğunu ifade eden Mustafa Akıncı, “Ancak yerelde sorunların çözümü hızlandıkça, merkeze de bunun olumlu yansıması olduğunu daha iyi kavrayan hükümetler, kaynakların daha adil bölüşümünü ve yerele daha yeterli kaynak ayrılmasını sağlarlar” şeklinde konuştu.

Akıncı, bu anlayış geliştikçe daha iyi ve güzele gidileceğine inanç belirterek, Hayri Orçan’a başarılarının devamını diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu