GündemTürkiye

Başbakan Davutoğlu’nun Nevşehir konuşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun TBMM kürsüsünden dile getirdiği “SSK’da akrabalarını işe aldın” iddiasına ”İspat etsinler istifa ederim” demişti.

Başbakan Davutoğlu, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’ndaki AK Parti Nevşehir İl Kongresi’nde konuştu. Burada Kılıçdaroğlu’na yüklenen Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sınavsız hiç bir atama yapmadığını söylemesine belge ile sınavsız atama yapılacak duyuru ve sonuç belgesini okudu ve şu şekilde konuştu;

”’Size 2 belge göstereceğim.Sınavsız personel alımı yapıldığına dair teftiş raporunda Kılıçdaroğlu’unun kendi imzası var. Onlarca yakınına verilen ihale belgeleri elimizde…”’


Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları;

”Gezi olaylarında ve yapılan kumpaslarda alnımızın akıyla çıktık. Anamuhalefet liderleri Ankara’nın dışına çıkamıyor. 77 milyon, bir tarağın dişleri gibi bizim için eşittir, kardeştir ve kardeş olarak kalacaktır.

TARİHLE PROBLEMLERİ VAR

Babalarının, dedelerinin yazdıkları mektupları okuyamayanlar Osmanlıca’ya neredeyse savaş ilan etti. Bizim tarihimizde ayrımcılık yok. Selçuklu, Osmanlı, Cumhuriyet tek bir parçadır, bölünemez. Tarihle problemleri var çünkü kendi kimlikleri ile problemleri var. Bakın gençlerimiz bizi Osmanlıca pankartla karşıladılar. Mutlu olduk.

DARBECİ DEĞİLSENİZ AÇIKLAYIN

Kılıçdaroğlu, mademki darbeci değilsiniz açıklayın. 27 Mayıs darbe değildi deyin. Adnan Menderes’i öldüren cuntacılara karşı olduğunuzu söyleyin. Söyleyemezler. Kılıçdaroğlu, eğer darbelerle hesaplaşacaksan önce kendi partililerinle hesaplaş. Siz darbe yaptınız de. Diyemezler çünkü 27 Mayıs sabahı CHP’liler neredeyse bayram etmişlerdir. Siz, ”27 Mayıs Demokrasiye vurulmuş bir hançerdir” demediğiniz müddetçe size darbeci demeye devam edeceğiz.

İKNA ODALARINDA NUR SERTER DE VARDI

Postmodern darbede CHP’den tek bir ses duydunuz mu? İkna odalarında CHP Milletvekili Nur Serter de vardı. 28 Şubat zulmünü yapanları partinizde barındırdığınız müddetçe biz de size darbeci demeye devam edeceğiz.

Kılıçdaroğlu o dönemler bizi ilgilendirmez diyebilir. O zaman yakın zamana gidelim. 27 e-muhtırasında Cumhurbaşkanımız Erdoğan dik durduğunda, CHP Genel Başkan Yardımcısı, ”Genel Kurmay’ın tesbitleri bizim tesbitlerimizden farklı değil altına imzamızı atarız” demişlerdi. Sayın Kılıçdaroğlu, hiç umutlanmayın kimi arkanıza alırsanız alın bu millet size iktidar yüzü göstermeyecektir.

CHP’li milletvekilleri Gezi, 17-25 Aralık olaylarına açık destek verdi. İhtilali kurtuluş yolu olarak düşünen bir milletvekilinin darbeci olmadığının imkanı var mıdır? Ayrıca biz Sayın Mursi’ye seçilmiş cumhurbaşkanı olduğu için destek verdik. Kılıçdaroğlu, kendi partisindeki Süheyl Batum için soru soran muhabire ”ben de senin kadar biliyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA BELGELİ YANIT

(Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sınavsız hiç bir atama yapmadığını söylemesine belge ile sınavsız atama yapılacak duyuru ve sonuç belgesini okudu.)

Kılıçdaroğlu’nun SGK genel müdürlüğü döneminde CHP il başkanlarına davete usulü ile ihale yapıldığını ve yıllarca bitmediğinin belgeleri var elimizde. 3209 kişi sınavsız olarak SGK’ya alınıyor. Kılıçdaroğlu bizi, iktidarımızı özellikle bu konuda itham edemez.

KILIÇDAROĞLU BANA 4 YIL VERİN DİYOR

Kılıçdaroğlu bana bir 4 yıl verin diyor. Çünkü biliyor AK Parti döneminde hazine doldu. Gelecek hazineyi harcayacak alıp şapkasını gidecek. Yok öyle… İddialı isen çıkar projelerini alternatif bir vizyon koy emaneti öyle iste. Bu millet seni de tanıyor CHP’yi de.

HIZLI TREN PROJESİ

Hızlı tren uygulama projesi 2015’te tamamlanacak. Antalya, Konya, Nevşehir, Kayseri birbirine hızlı trenle bağlanacak. Antalya’ya gelen her turist Nevşehir’e gelip bu güzellikleri görebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu