GündemTürkiye

Beyoğlu Belediyesi 50 kişinin tapularını verdi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, proje kapsamında bütün tapular teslim edildikten sona bir sonraki adımda kentsel dönüşüme başlayacaklarını söyledi.

50 KİŞİNİN TAPULARI TESLİM EDİLDİ

Okmeydanı Okçular Tekkesinde düzenlenen tapu töreninde 50 vatandaşa tapuları teslim edildi. Törende geleceğin Okmeydanı’nı tanıtan bir kısa film izlendi. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan vatandaşlar yıllardır bekledikleri tapulara kavuştukları için mutlu olduklarını ve bölgede hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesini de çok istediklerini söyledi.

“BU UZUN İNCE AMA ZAHMETLİ BİR YOL”

Proje için çok emek verdiklerine değinen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu uzun ince ama zahmetli bir yol. O zahmetli yolun sonuna biz zaten 1 yıl evvel gelmiştik. 1 yıldır zaman zaman tapu törenleri yaparak tapuları veriyoruz. Bu da o törenlerden sadece biri” dedi.

 

“2023 VİZYONUMUZ OKMEYDANI’NDA DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLAMAK”

Başkan Demircan, 15 bin vatandaşın daha tapusunu alacağını belirterek, “İlk aşamada tapu verme gündemimizde ama ikinci aşamada artık kentsel dönüşüm gelecek. Çünkü vatandaşımızın büyük bir bölümü aynı zamanda kentsel dönüşümü de arzu ediyor. O yüzden ikinci aşama için de hazırlıklarımız sürüyor” diye konuştu. Demircan 2019’a kadar Kentsel Dönüşüm Projesi için uzlaşmaların sürebileceğini, 2023 yılında ise projesi tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti. Tapusunu alan bir vatandaş ise, “1964 yılında Okmeydanı’ndaki evimi yaptım. Deprem sigortası yaptırmak istedim, yapmadılar. Neden evinizin tapusu yok denildi. Şu an en azından o güvencemiz var” diyerek sevincini paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu