Spor

Böylesi Görülmedi, Kanserli Futbolcu

Almanya’da ikinci lig takımlarından FC Union Berlin insanlık dersi verdi.

Alman futbol takımı, mukavelesi henüz sona ermeyen kanser hastası futbolcuyla 1 yıllık sözleşme daha imzaladı.

Alman ikinci lig takımlarından FC Union Berlin’in 34 yaşındaki futbolcusu Benjamin Köhler mukavelesi devam ederken kansere yakalandı. Doktorlar, geçtiğimiz yaz ayında futbolcunun karın bölgesinde lenf sisteminde tümör tespit etti.

Almanya’nın ünlü futbol takımı Eintracht Frankfurt formasıyla 169 maçta Bundesliga’da top koşturan Benjamin Köhler, şu anda ikinci lig takımlarından FC Union Berlin forması giyiyor.

Bu takımda futbol koştururken kansere yakalanan Köhler’e takımı büyük jest yaptı. Henüz sözleşmesi devam eden Berjamin Köhler’le 1 yıllık mukavele daha imzalandı.

Konuyla ilgili Alman basınına konuşan FC Union Berlin Teknik Direktörü Norbert Düwel, “Kanser olmadan önce de sözleşmesini uzatmak istiyorduk. Ben bunu zaten kendisine hissetirmiştim. Benny bu takımın bir parçası ve öyle kalmaya da devam edecek” dedi.

LENF KANSERİ NEDİR?

“Lenfoma” adıyla bilinen lenf kanseri, lenfatik sistemdeki bozukluktan dolayı dokulardaki lenf sıvısını boşaltamaz. Boşaltılamayan lenf sıvısı dokularda birikir ve bu durum bacak ve kolların şişmesine neden olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu