Gündem

Charlie Hebdo’ya yapılan saldırıya tepkiler devam ediyor

ABD’nin saygın dergilerinden New Yorker, yedi çizeri öldürülen Charlie Hebdo’ya selam durdu. Derginin önümüzdeki sayısının kapağında, Paris’in simgelerinden Eyfel Kulesi, bir kurşun kaleme dönüştürüldü.

KALEMLİ PROTESTO

Johannesburg’taki Zoo Lake parkında toplanan bir grup, Charlie Hebdo’nun ofisine yapılan saldırıda hayatını kaybedenler için gösteri düzenledi. Gösteride, “Je Suis Charlie (Ben Charlie’yim)” yazılı dövizler ve kurşum kalem kullanıldı.


BOSNA-HERSEK DE TEPKİ GÖSTERDİ

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’ya duzenlenen kanlı saldırı, Bosna-Hersek’te toplumun geniş kesimlerinin de tepkisini çekti. Başkent Saraybosna’da çok sayıda vatandaş Fransız Buyukelçiliği önüne mum ve kalem koyarak dayanışma mesajı verdi.

KARİKATÜRLÜ TEPKİ

Saldırıyı DNA gazetesi, Cumhuriyeti temsil eden hüzünlü bir Marianne büstü ve kanlı bir kalem karikatürü ile yayınlandı.

PARİS SOKAĞA İNİYOR

Hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya terör saldırısında ölen 12 kişiyi anmak ve dayanışma gösterisinde bulunmak amacıyla Paris, bugün sokağa iniyor.

Bir milyondan fazla kişinin beklendiği Paris sokakları, aralarında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nda olacağı  Avrupa ve bazı İslam ülkelerinin liderlerini de ağırlayacak. Eylem, teröre karşı sadece Fransa’nın değil, İslam ve Hıristiyan dünyasının dayanışmasını yansıtacak. Teröre karşı gövde gösterisine dönüşmesi beklenen yürüyüşe Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın yanı sıra şu isimler katılacak:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu