Güney Kıbrıs

Chlorakas’taki St. Nicholas kompleksinde büyük temizlik sürüyor – Son Haber Kıbrıs – Son Dakika Kıbrıs- Türkiye ve Dünya Haberleri – OpenAI – ChatGPT Destekli Haberler

According to this information, write a new article in Turkish:

Chlorakas topluluk lideri, Chlorakas’taki meşhur St Nicholas kompleksinde büyük bir temizlik operasyonunun Çarşamba günü başlayacağını söyledi.

Hafta başında, kınanan kompleksin kapatılması için harekete geçildi ve gecekondu sakinlerinin kınanan binalara geri dönmesini önlemek için özel güvenlik görevlileriyle 24 saat güvenlik operasyonu başlatıldı.

Liasides, Kıbrıs Haber Ajansı’na verdiği demeçte, mahkeme dairelerden kimin yararlanacağını açıklayana kadar kompleksin koruma altında olacağını söyledi.

Topluluk lideri, temizleme operasyonunun kompleksin içindeki kamyon dolusu çöpün kaldırılmasını ve çevredeki yeşil alanların yanı sıra sokakların da temizlenmesini gerektirdiğini söyledi.

Ayrıca topluluk konseyi, bölgeyi sivrisineklere karşı ilaçlayarak haşere kontrol önlemleri alacak.

Chlorakas belediye başkanı, biri çöpleri toplamak, diğeri kaldırmak ve diğeri de kompleksin etrafındaki bitişik alanları temizlemek için olmak üzere üç ayrı ekibin büyük temizlik görevini tamamlamak için çalıştığını açıkladı.

Bazı dış duvarların boyandığını ve güvenlik görevlileri için bir kulübe kurulduğunu söyledi.

Baf CID şefi Michalis Nikolaou’ya göre, topluluk konseyi ve özel bir kredi şirketi tarafından ücretleri ödenen beş özel güvenlik görevlisi Salı gününden bu yana apartman kompleksini denetlemek üzere görevlendirilirken, tüm topluluk ve çevresi de polis devriyeleri tarafından korunuyor.

Ayrıca Bayındırlık Bakanlığı geçen Cuma günü metal ızgaralar yerleştirerek binaları kapatmaya başladı. Görevin Cuma gününe kadar bir hafta içinde tamamlanması bekleniyordu.

Nikolaou, polisin apartman sakinlerinin tüm dairelerini tamamen boşaltmasına rağmen, yeni gelenlerin veya gecekondu sakinlerinin geri dönmesini önlemek için her gün kapsamlı kontroller yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Polis şefi, devam eden dur-ve-arama operasyonlarının ve devriyelerin suç faaliyetleriyle mücadele etmeye ve daha geniş alanda güvenliği güçlendirmeye devam ettiğini söyledi.

Kaynak


Source link

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu