GündemTürkiye

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı istifa etti

CHP yönetimi, milletvekili olmak isteyen örgüt yöneticilerinin 25 Aralık’a kadar istifa etmeleri gerektiğine ilişkin bir genelge yayınlamıştı. Bu genelgenin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı istifa ettiğini duyurdu.

“GÖREVİMDEN AYRILIYORUM”

“Göreve geldiğim günden bu yana birlik ve beraberlik içerisinde CHP’nin iktidarı için mücadele ettiğim yol arkadaşlarımla bugün itibarıyla görevimizden ayrılıyoruz. Partimizin yaklaşan genel seçimler öncesi yayınladığı genelgeye göre, milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin, 25 Aralık 2014’e kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor. CHP İstanbul İl Başkanı olarak bu genelgeye uygun olarak bundan sonra partimize TBMM’de hizmet etmek istediğim için görevimden istifa ettiğimi tüm kamuoyunun bilgisine sunarım. Partimizin bundan sonra bana vereceği her türlü görevi de başarıyla yerine getirmek için partimizin her kademesinde çalışmaya devam edeceğim.”

YERİNE KARAYALÇIN’IN ATANMASI BEKLENİYOR

İstifa gerekçesi olarak 2015’de yapılacak olan genel seçimlerde “milletvekili adaylığını” gösteren Salıcı’nın yerine ise Murat Karayalçın’ın atanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

TANSU ÇİLLER’İN YARDIMCISIYDI

CHP’nin yeni il başkanı olarak belirlediği Murat Karayalçın, Tansu Çiller’in yanında Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu. Tarihi 5 Nisan kararlarının açıklandığı gün, Başbakan Tansu Çiller alınanan kararları okurken, yanı başında oturan Başbakan Yardımcısı Murat Karayalçın’ın olan biten hiçbir şeyden haberi yoktu.

Murat Karayalçın’ın Tansu Çiller şaşkınlığı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu