Gündem

CHP’li Murat Karayalçın Şişli tartışması için ne dedi?

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, kendisi için partililer tarafından Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen veda programı öncesi gazetecilerin, Şişli Belediyesi’ndeki tartışmalara ilişkin sorularını yanıtladı.

Konunun siyasi değil adli bir olay olduğunu ifade eden Karayalçın, “Olayda siyasetçilerin adlarının geçmesi olayı siyasi bir olay yapmaz. Bir süreç işletilmektedir, o sürecin sonunu, yani yargı sürecinin sonucunu beklemek durumundayız” diye konuştu.

SON DERECE AÇIK VE KARARLIYIZ

Adli soruşturmanın sonucunun siyasi sonuçlar da doğurabileceğini dile getiren Karayalçın, şunları söyledi;

“Onu dikkate alacağız. Onu değerlendireceğiz. Onun sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu konuda son derece açığız, kararlıyız. En ufak bir ihlal söz konusu ise herhangi bir normu, herhangi bir kuralı, yasayı, en ufak şekilde bir ihlal söz konusu ise CHP olarak bunun gereğini yapmaktan asla tereddüt etmeyiz. Genel Merkezimiz kararlı, ben de İstanbul İl Başkanı olarak o kararlılığı taşıyorum. Bir noktaya daha değineceğim, böyle bir yargılama süreci yaşanırken, konunun bu dört bakanla ilgili soruşturmayla ilişkisinin kurulmasının istendiği izlenimini alıyoruz. Bu boşuna bir çabadır. Çünkü burada yolsuzluk söz konusu değildir. Burada ayakkabı kutuları söz konusu değildir.”

“CHP’Yİ İKTİDAR YAPMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Seçimler için de projeleri olduğunu anlatan Karayalçın, CHP’yi iktidar Genel Başkanları’nı da Başbakan yapmak için çalışacaklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu