EğitimKıbrısSon Haber

Eduniversal, DAÜ İletişim Fakültesine bir yıldız daha ekledi

Küresel düzeyde yüksek lisans programlarını değerlendirme ve derecelendirme kuruluşu olan Eduniversal’ın, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi’nin “İletişim ve Medya Çalışmaları” isimli tezli yüksek lisans programını, 2014-2015 eğitim yılında peş peşe dördüncü kez “en iyi 200 İletişim yüksek lisans programı” arasında gösterdiği ve iki olan yıldız sayısını üçe çıkardığı bildirildi.

DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman İrvan, “dört yıldır en iyiler listesine girmeyi başaran” bir yüksek lisans programına sahip olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Prof. Dr. İrvan, Eduniversal’ın üç kriter bazında değerlendirme yaptığını; bu kriterlerin, programın dünya çapında tanınırlığı, öğrenci memnuniyeti ve mezunların işe başlangıç ücretleri olduğunu söyledi.

Açıklamasında yüksek lisans programı hakkında bilgi de veren Prof. Dr. Süleyman İrvan, 1998 yılında öğrenci kabul etmeye başlayan programdan bugüne kadar yüzden fazla mezun verdiklerini; programdaki kayıtlı öğrencilerin yaklaşık yüzde 80’inin Türkiye ve KKTC dışındaki üçüncü ülkelerden geldiklerini belirtti.

DAÜ İletişim Fakültesi olarak sadece lisans programlarını değil, yüksek lisans programlarını da akredite ettirmek için Amerikan İletişim Derneği’ne (ACA) başvuru yaptıklarını, derneğin çalışmalarını tamamlamak üzere olduğunu hatırlatan Prof. İrvan, akreditasyon alındığı takdirde sadece İletişim ve Medya Çalışmaları yüksek lisans programının değil, başvuru yapılan diğer programların da daha bilinir ve tanınır hale geleceklerini ifade etti.

1420026763

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu