Ekonomi

Emekliler için dijital kart

 

Hostinger

KAYNAKCNN TÜRK

Sosyal Güvenlik Kurumu, emekliler için dijital kart uygulamasını hayata geçiriyor. Dijital kart emekliye birçok alanda destek sağlayacak.

Yeni hizmetler ve duyurular için ‘emekliler.gov.tr’ internet sitesinde erişime açıldı. Emekli, bu site aracılığıyla emeklilere yönelik hizmetlerden anbean bilgi sahibi olabilecek.

Sistemde emekli önce internet sitesine girecek ardından hesap oluşturacak. Ve oluşturulan hesabın pdf çıktısı alınacak. Alınan çıktı dijital kimlik kartı üzerinden kullanılabilecek. QR kodla özel indirimlerden de faydalanılabilecek.

Ekonomist Muhammet Bayram verilecek olan dijital kartla ilgili, “Devletimiz tarafından emeklilerin en fazla harcama yaptığı yerlere ilişkin belli bir düzenleme yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu bunun üzerine bir çalışma hazırladı ve bunlar yayınlandı. Emeklilerimizin toplu taşımaya ilişkin zaten indirimleri var. Hem belediyeler kapsamında hem devletimiz tarafından yapılanlar var. Otobüslerde yüzde 20’lik indirim var TCDD’de var, KYK yurtlarında bedelsiz konaklama var. Önümüzdeki dönemlerde zincir marketlerde ve giyim mağazalarında belli başlı indirimler olacak. Emeklilerimize dijital kart verilecek ve emeklilerimiz cebinde bunu taşıyacaklar, kodunu gösterdiklerinde o gittiği yerde bu indirim hakkına sahip olduklarını öğrenecekler emeklilerimize çok büyük bir avantaj olacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu