Kıbrıs

“Engelleri Aşmak” Fotoğraf Sergisi Açıldı – BRTK

 

Hostinger Kıbrıs Türk Fotoğraf Derneği üyeleri tarafından çekilen fotoğraflardan oluşturulan “Engeli Yaşamak” adlı fotoğraf sergisi, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde açıldı. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar’ın da katıldığı açılışa 25 fotoğrafçının 100 fotoğrafı sergilendi. Kültür Dairesi’nin katkılarıyla hazırlanan sergi, 19 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

Sergide “hayatın içinden”, “emek/üretim”, “spor-portreler”, “eğitim-öğretim”, “sevgi/şefkat”, “destek” ve “portre” bölümleri yer alıyor. Cumhurbaşkanı Tatar’ın eşi Sibel Tatar, serginin açılışında duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sergide emeği geçenleri tebrik etti. Tatar, engellilerin toplum içinde yaşadığı engellerin aşılması ve empati yaratılması gerektiğine vurgu yaptı.

Sergi küratörü İsmail Gökçe, fotoğrafın dünyaya bakışımızı değiştirebileceğini belirtirken, FODER Başkanı Ramadan Gümüşok, serginin farkındalık yaratmayı amaçladığını ve toplumsal duyarlılığı artırmayı hedeflediğini ifade etti. Sergide yer alan fotoğraflar, engellilerin yaşadığı zorlukları ve başarıları belgelemeyi amaçlıyor.

Sergiye katkıda bulunanlara plaketler takdim edilirken, diğer konuşmacılar da serginin engellilerle ilgili farkındalığı artırmaya büyük katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, serginin 10-16 Mayıs tarihleri arasında farkındalık yaratmak amacıyla açıldığı ve her yıl yeni projelerle devam edileceği de vurgulandı.

Pools Plus Cyprus

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu