GündemMagazinYaşam

Engin Altan Düzyatan: Ertuğrul Gazi güç veriyor

Osmanlı devletinin kuruluşunu konu edinen Diriliş Ertuğrul dizisinin setini ziyaret eden Yeni Şafak ekibi başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

ERTUĞRUL GAZİ GÜÇ VERİYOR

Dizide Ertuğrul Gazi’yi canlandıran Engin Altan Düzyatan, dizi setinde yaptığı özel açıklamalarında, rolünün kendisine çok şey kattığını belirtti. Dizi ile birlikte bakışlarının sertleştiğini ve güveninin arttığını söyleyen Engin Altan Düzyatan şunları söyledi;

BAKIŞLARIM SERTLEŞTİ

“Yokluk içerisinde bir ideal sahibi olmak ve o idealle yaşayarak bir kuruluşu hazırlamak kolay değil. Günümüz insanını geçmişle kıyasladığınızda ne kadar korkak olduğunu görüyorsunuz. Kapitalist sistem kendimize olan güvenimizi azalttı. Ertuğrul Gazi’yi oynadıktan sonra kendime güvenim geldi. Bakışlarım sertleşti.


KORKU HİKAYELERİNİ OKUYARAK ROLÜME HAZIRLANDIM

Ertuğrul Gazi ile ilgili kaynaklar 10 sayfayı geçmiyor. O kaynaklarda Ertuğrul Gazi’nin cesur, akıllı, gözü kara ve zeki biri olduğu yazıyor. Alpleri araştırdım ve onların beden dilini öğrendim. At binme, kılıç kuşanma ve ok kullanma dersleri aldım. Bu rol için daha sert davranmam gerekiyor. Atlarla yaşamaya ve elle yemek yemeğe alıştım. Osmancık, Devlet Ana ve Dede Korkut hikâyelerini okuyarak rolüme hazırlandım.”


DİRİLİŞ, TAHT OYUNLARI’NA RAKİP OLDU

Dünyadaki dönem dizilerini de yakından takip ettiğini ifade eden Düzyatan Diriliş Ertuğrul dizisinin izlenme rekorları kıran A Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisine rakip olduğunu vurguladı. Diriliş’in 60 ülkeye satıldığını aktaran Düzyatan, şöyle konuştu;

“Diriliş’i Taht Oyunları dizisiyle kıyaslayanlar ve ondan daha iyi bulanlar oluyor. Diriliş dünya standardında bir yapım. Beklediğimizden daha iyi bir iş ortaya çıktı. Bundan çok mutluyum. Dizi 60 ülkeye satıldı. Araplardan çok büyük övgüler alıyoruz. Diriliş Taht Oyunları’na rakip bir dizi oldu.”

ENGİN ALTAN’IN AÇIKLAMALARININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Ertuğrul obaya geri döndü – Diriliş Ertuğrul 3. Bölüm

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu