GündemTürkiye

Ermenek’teki madenden bir cansız beden daha çıkarıldı

Karaman’ın Ermenek İlçesi’nde 28 Ekim günü maden ocağını su basması sonucu mahsur kalan 18 işçiden 1 madencinin daha cenazesine ulaşıldı. Ermenek Devlet Hastanesi Morguna kaldırılan cesedin kime ait olduğu DNA testi sonucunda netlik kazanacak. Facia ocağından cesedi çıkartılan işçi sayısı 13’e yükselirken kalan 5 madenciye ulaşılması için çalışma sürdürülüyor.

Ermenek’in Pamuklu Köyü Cennet Mevkii’nde Has Şekerler Madencilik Şirketi’ne ait linyit ocağından eski ocakta biriken suyun basması sonucu 18 işçi mahsur kaldı. Yapılan kurtarma çalışmalarında 6 Kasım’da 2, 17 Kasım’da 2, 18 Kasım’da 6 ve 29 Kasım’da 2 işçi olmak üzere toplam 12 madencinin cansız bedeni çıkartıldı. Ermenek’teki maden faciasında ulaşılamayan madenciler Kamil Yaman, Ömer Cansu, Hüseyin Gültekin, Mehmet Özcan, Hasan Tuncer ve Ali Haznedar’ı arama çalışmaları sürdürülürken,
çalışmalarda 1 madencinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Ocaktan çıkartılan işçinin cesedi Ermenek Devlet Hastanesi Morgu’na kondu. Cesedin kimliğinin yapılacak DNA testinden sonra netlik kazanacağı öğrenildi. Facia ocağından cesedi çıkartılan işçi sayısı 13’e yükselirken kalan 5 madencinin kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

Kurtarma çalışmaları ise 1’nci başaşağı bölümü ve 2’nci başaşağı bölümüne giden ana anterde yoğunlaştırılmıştı. Son çıkartılan işçinin cesedinin ise 2’nci başaşağı bölümüne giden ana anterde bulunduğu belirtildi.

Facia ocağından daha önce Kerim Haznedar, İsa Gözbaşı, Bahri Üzer, Hüsnü Çolak, Osman Çoksöyler, Hüseyin Çolak, İsmail Gürses, Uğur İlhan, Mehmet Tokat, Tezcan Gökçe, Recep Çiloğlu ve Mehmet Baha’nın cenazeleri çıkartılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu