Gündem

Fransız polisi Hayat Boumddiene’nin peşine düştü

Dünya cuma günü Fransa’da yaşanan market saldırısının sorumlusu Amedy Colibaly’ın kız arakadaşı Hayat Boumddiene’yi konuşuyor.

Önce olay günü markette olduğu duyurulan, sonra operasyon anındaki kargaşadan yararlanarak marketten kaçtığı belirtilen Hayat Boumddiene’nin geçmişine dair bilgiler ortaya çıkarken ilginç ayrıntılar da dikkat çekiyor.

Paris yakınlarında yaşayan ve ailesinin 7’inci çoğu olan Hayat Boumddiene, 6 yaşında annesini kaybetti. Maddi sıkıntıya düşen babası o ve diğer kardeşlerine bakamayınca Sosyal Hizmetler tarafından koruyucu aileye verildi.

ÖNCE BİKİNİ SONRA ÇARŞAF

18 yaşında koruyucu ailenin yanından ayrılan Hayat, kasiyerlik gibi düşük gelirli işler yaptı. Hayat, 2009 yılında bir markette kasiyerlik yaptığı zamanlarda Amedy Colibaly ile tanıştı.

Amedy Colibaly-Hayat Boumddiene çifti o yıllarda birlikte tatile bile gitti. Hayat o sıralarda bikini giyiyordu. Zaman içerisinde Amedy Colibaly’ın etkisiyle Müslüman olan Hayat, zaman içerisinde radikalleşti. Önce Amedy ile imam nikahı kıyan Hayat daha sonra da çarşafa girdi ve işinden ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu