GündemKıbrıs

Girne Belediyesi yeni hizmet binası inşaatı çalışmaları son hızla devam ediyor

Girne Belediyesi Hizmet Binası inşaatı devam ediyor.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye eski kreş binası ve tenis kortları yerine inşaa edilen, mimarisi, altyapısı, verimli enerji kullanımı ile doğa dostu olan “Kıbrıs’ın ilk yeşil sertifikalı kamu binası” olma özelliğini taşıyacak olan binanın sadece bina olarak düşünülmedi ve içerisinde bulunduğu yeşil alan ile birlikte tasarlandı.

Yeşil alanın, bina alanının %60’dan fazla olması dikkate alınarak, bu alan içerisinde otoparklar, yürüyüş yolları, su hareketi, dinlenme alanları olmakla beraber, okullar bölgesi ile şehrin alternatif bir yaya bağlantısı sağlaması da amaçlanıp tasarlandı. Bu yeşil alan bina ve çevre sakinlerine temiz hava, görüntü güzelliği, sağlıklı bir dinlenme alanı gibi imkanlar sağlayacak.

İnşaatı ziyaret eden ve inşaattaki iş programı hakkında şantiyedeki yetkili mühendislerden bilgi alan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, “kente sadece bir hizmet binası değil, yeni bir yaşam alanı kazandırıyoruz. Kentimize yakışan bir bina olacak” dedi.

Bina projesinin dünya örnekleri incelendikten sonra ortaya çıkarıldığını ve Girne için en uygun proje baz alınarak uygulamaya geçildiğini belirten Güngördü, hizmet binasının kente yakışır özellikte olacağını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu