Kıbrıs

“GLOBAL GAME JAM”DAÜ’de Etkinliği Gerçekleştirilecek

DAÜ’de “Global Game Jam” etkinliği gerçekleştirilecek.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen ve DAÜ Oyun Kulubü’nün de destek verdiği oyun tasarım etkinliği “Global Game Jam” 23 Ocak 2015 tarihinde, saat 15:00’te gerçekleştirilecek olan açılış ile başlıyor.

Kıbrıs genelinde sadece DAÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde açılacak olan ofiste yapılacak olan başvurular sonunda etkinliğe katılan katılımcılar, 48 saat süre boyunca açılışta belirlenen konu üzerine oyun geliştirecekler.

Her sene düzenlenen ve uluslararası bir etkinlik olan “Global Game Jam” etkinliğine geçen sene dünya genelinde 69 ülke, 488 merkez ve 23 bin kişi katılmıştı.

Herhangi bir platform kısıtlamasının olmadığı etkinlikte dijital oyunların açık kaynaklı bir lisansla 48 saat sonunda organizasyon komitesine teslim edilmesi gerekiyor. Oyun konusu, dünya genelinde aynı anda “Global Game Jam” komitesi tarafından online olarak bildiriliyor.

Etkinliğe kayıtlar 22 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://cmpe.emu.edu.tr/ggj/ ve http://globalgamejam.com adreslerinden ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu