Kıbrıs

  1. Güzelyurt Portakal Festivali Şenliği Başladı – BRTK

 

Hostinger Güzelyurt Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Güzelyurt Portakal Festivali’nin bu yıl 46’ncısı gerçekleştiriliyor. Festival kapsamında birçok etkinlik ve gösteri düzenlenirken, festivalin açılışı da coşkulu bir şekilde gerçekleşti.

Festival öncesinde Güzelyurt Kurtuluş İlkokulu önünden başlayarak Güzelyurt Festival Parkı’na kadar devam eden kortej, festivalin renkli atmosferini yansıttı. Açılış töreni ise Güzelyurt Festival Parkı Amfi Tiyatro’da dans gösterileriyle başladı. Ardından festivalin açılış konuşmaları yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, narenciyenin kentin simgesi olduğunu ve bu geleneğin devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı. Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da festivallerin kültürümüzü yaşatma adına önemli olduğunu belirterek, festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Törede ise Güzelyurt’un üretimine sahip çıkılması gerektiğine dikkat çekerek, yerli üretimin önemine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da narenciye üretiminde yaşanan zorluklara değinerek, yapılan çalışmalarla bu sorunların aşılacağına inandığını belirtti.

Festivalde konuşmaların ardından sponsorlara plaketler takdim edilirken, GRUP SAMİDA konseriyle festival devam etti. 30 Haziran’a kadar sürecek olan festival, konserler, dans gösterileri, çocuk etkinlikleri ve tavla turnuvası gibi birçok renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak. Bu festival sayesinde Güzelyurt ve narenciye kültürüne olan ilgi artarken, katılımcılar keyifli ve unutulmaz bir festival deneyimi yaşayacaklar.

Pools Plus Cyprus

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu