GündemTürkiye

HSYK, Yargıtay’a 144 yeni üye seçti

HSYK, Yargıtay’a 144 yeni üye seçti. Seçilen 144 üye arasında; Hamdullah Paksoy, Yaşar Şimşek, Suat Arslan gibi isimler yer alırken, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Fethi Şimşek ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Erşen Yılmaz da Yargıtay üyeliğine seçildi.

SEÇİLEN 144 İSİM İÇİN TIKLAYIN

HSYK’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

HSYK’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

“Yargıtay Üyeliği Seçimine İlişkin Açıklama Yargıtayda boş bulunan 15 (onbeş) üyelik kadrosu ile 02/12/2014 tarih ve 6572 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla ihdas edilen 129 (yüzyirmidokuz) üyelik kadrosuna Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 15/12/2014 tarihli toplantısında seçim yapılmıştır. Yargıtay Üyeliğine seçilen meslektaşlarımıza başarılar diler, yeni görevlerinin ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.”

DANIŞTA’YA DA 33 YENİ ÜYE SEÇİLDİ

HSYK, Danıştay’a da 33 yeni üye seçti. HSYK’nın resmi sitesinde yayınlanan duyuruda, “Danıştay da boş bulunan 6 (altı) üyelik kadrosu ile 02/12/2014 tarih ve 6572 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla ihdas edilen ve Kurulumuz tarafından seçilmesi gereken 27 (yirmiyedi) üyelik kadrosuna Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 15/12/2014 tarihli toplantısında seçim yapılmıştır. Danıştay Üyeliğine seçilen meslektaşlarımıza başarılar diler, yeni görevlerinin ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.” denildi.

DANIŞTAY’A SEÇİLEN 33 İSİM İÇİN TIKLAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu