GündemTürkiye

Kılıçdaroğlu Davutoğlu’na breh breh dedi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasının gündeminde Soruşturma Komisyonu’nun 4 eski bakan hakkında verdiği Yüce Divan’a göndermeme kararı vardı.

BREH BREH DEDİ

Kılıçdaroğlu Davutoğlu’nu şu sözlerle eleştirdi; “Davutoğlu’nun da güzel sözleri var. Milletin hakkına uzanacak eli kardeşimiz olsa koparırız. AK Parti kadroları şeffaflık ve yolsuzluk iddiaları altında bırakılamaz. Breh breh breh ne diyeceğiz…Elin kalmadı, kolun kalmadı, bacağın da kalmadı. Maskotsun maskot habire konuşuyorsun ama boşuna konuşuyorsun. Boynuna davulu asmışlar tokmak abinin elinde.”

JAPONYA’DAKİ KÜLTÜR BİZDE OLSA…

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti; “Dünyada hiçbir yerde kimse yolsuzluk soruşturmalarına ‘bana darbe yapılıyor’ demedi. Japonya’da Tarım Bakanı yolsuzluk iddialarıyla karşılaşınca, intihar etti. Bizde o kültür olsa kabinede sağ bakan kalmaz.

Adalet ve Kalkınma Partisi, son 12 yılda yolsuzlukla mücadele konusunda hiçbir sivil toplum kuruluşuna danışmadı. Ama hırsızları koruma kuruluşları oluşturdu.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE SORULARA CEVAP VERMEDİ

Davutoğlu, bütçe görüşmelerinde 18 soru sordum cevap vermedi, bunları yanıtlayacak bilgi birikimine sahip değil. Davutoğlu Yüce Divan ile ilgili gerçekleri görmeli. Parlamento vicdanının sesini dinler veya eski bakanlar kendileri çıkıp Yüce Divan’a gitmek istiyoruz derlerse Milli İrade Meclis’e taşınmış olur. Eski bakanların Yüce Divan’a çıkmaması konusunda karar veren 9 üye vicdanlarının sesinin dinledi mi?

EMEKLİLERE SESLENİYORUM

Emekli aylığı açıklandı, 14 ile 24 lira arasında zam yapıldı. Emeklilere sesleniyorum artık düşün neden sana para verilmiyor? Emeklileri en çok düşünen siyasi parti lideri benim nereye gidersem emeklinin hakkı diyorum. Emeklilerin hakkını da ancak CHP verebilir.”

Kılıçdaroğlu Davutoğlu’na breh breh dedi İZLE


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu