GündemTürkiye

MHP İstanbul Kongresi’nde tek adayla seçime gidecek

MHP İstanbul İl Başkanlığı bugün 11. Olağan Kongresi’ni yapacak. BJK Akatlar Spor Salonu’ndaki kongrede 64 kişilik tek liste ve Mehmet Bülent Karataş da tek aday olacak.

12 Eylül’den bu yana ilk kez tek adayla seçime gidildiğini, 2012’de 6 adayın yarıştığını hatırlatan Karataş, neden tek aday sorusuna, “İktidara susamış bir hareketin, tek aday olarak yola çıktığının işaretidir” diye yanıt verdi.

TÜRKİYE’DEKİ İKTİDARI İSTEDİĞİMİZİN KANITI BUDUR

Karataş, “MHP, kongreleri, iktidara giden ilk adım olarak değerlendirdiği için, enerjisini içeride değil dışarıda harcamak adına kongrede birliktelik yaptı. Kendi iç iktidarımızı değil, Türkiye’deki iktidarı istediğimizin kanıtı ve mesajı budur. Tek liste olmamızın amacı enerjimizi birbirimize harcamayıp iktidar olmak adına harcamak” dedi.

“SEÇİM ARİFESİ GİBİ DEĞERLENDİRMEK LAZIM”

Beş bin kişinin katılacağı kongrede verilecek mesajları ve iktidar hedeflerini Habertürk’ten Ümran Avcı’ya anlatan Karataş, “Kongreyi seçim arifesi gibi değerlendirmek lazım. Önceliğimiz MHP’yi tüm mensuplarıyla coşkulu ve heyecanlı bir şekilde seçime hazır hale getirmek. Ben 19 Mayıs itibarıyla İstanbul il başkanı oldum. 29 Mayıs’ta da il yönetimim onaylandı. Biri İstanbul’un fethi, diğeri 19 Mayıs. İnşallah bu da hayırlara vesile olur” dedi.

SLOGAN: İSTANBUL’UN AVUKATIYIZ

Sloganlarının “İstanbul’un avukatıyız” olduğunu söyleyen Karataş, “İktidar yargılayanı, sorgulayanı, biz ise savunucusu, avukatıyız. Haksızlığa, adaletsizliğe uğramışların, yalnızların, kimsesizlerin ve gözü yaşlıların İstanbul’daki sahibi olacağız” dedi.

İSTANBUL’DA İKTİDAR OLMAK LAZIM”

“İktidar olmak için, ülke sorunlarına çözüm bulabilmek için İstanbul’da iktidar olmak lazım. 12 yıllık harami iktidarının, iktidara yürüyüşe başladığı yerde iktidarını sonlandıracağız. Türkiye’de artık hiçbir şeyin ortası yok. Ya adaletsizliğin, haksızlığın, ötekileştirmenin en zirvesi var ya da yakınlaşmanın en zirvesi var. Ama yakınlaşmak ve uzaklaşmak iktidarın kendisinin duygusuna göre. Ülke 12 yıldır, kendi dünya görüşüne hizmet etmeyen, kendi değerlerini kabul etmeyen hiç kimseyle birlikte olmayan otoriter bir diktatör tarafından veya siyasi anlayış tarafından yönetiliyor.

“ÖDÜNÇ OYLARI İSTİYORUZ “

Milliyetçi hareket yarım asırlık bir hareket. Üç hilalli bayrağın altında geçmişten bugüne hizmet etmiş ne kadar insanımız varsa, bir başka partiye bugüne kadar vermiş oldukları ödünç oydan vazgeçip MHP’ye oy vermelerini istiyoruz. CHP, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne verilen ödünç oyları bu seçimde geri alıyoruz. Bir defaya mahsus oylarını getirip MHP’ye versinler. Araştırmalarımızı da yaptık; İstanbul’da bugüne kadarki seçimlerde dönem dönem değişik oylar almışız. Her seçimde birinde veren öbüründe vermemiş. MHP’ye bir kere oy vermişler güvenip tekrar oy verirse Türkiye genelinde yüzde 33, İstanbul genelinde yüzde 20 oy alacağız.

ÇANKIRI’NIN YOLLARI

MHP, iktidarında çözümü sadece kardeşlikte bulur, pazarlıkta bulmaz. Kardeşler arasında pazarlık olmaz, birliktelik olur. Onun için bizim çözüm, müzakere gibi bir şeyimiz olmayacak. Kürt ve Türk meselesinin olmadığına, Türkiye’de özgürce yaşamakta kısıtlamalar olduğuna inanıyoruz. Bu Kürt, Çerkez, Türk herkese karşı var. Diyarbakır’ın yolları kapalı da sanki Çankırı’nın yolları açık mı?

“ACIMASIZ BİR İFTİRA”

Doğu kökenli olduğum için Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olayları yakinen biliyorum. Orada Kürt kökenli Türk vatandaşlarımızın hiçbiri devlet karşıtı değil. Kürt kökenli Türk vatandaşlarımızın vatanını, milletini, bayrağını sevmesine rağmen bunları toplumda farklı algı yarattırılarak bir terör örgütünün mensubu gösterilerek, bir terör örgütü liderinin tüm bu Kürt halkının lideri ve temsilcisi gibi gösterilmesi orada yaşayan vatandaşlarımıza büyük bir haksızlıktır. Bu insanları terör örgütü mensubu göstermek acımasızca bir iftira anlamına gelir. Kürt meselesi dedikleri sorunu oluşturan ve bunu yara haline getiren, bunu kaşıyıp kangren haline dönüştürmeye çalışanlar Türkiye’nin hayrına işler yapmıyor. “


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu