GündemSpor

Milli maçlar için sürpriz stat

İstanbul’da oynanan milli maçlarda çıkan olayları dikkate alan TFF Yönetim Kurulu, bundan sonraki karşılaşmaların Anadolu’da yapılması yönünde görüş birliğine vardı. Bu konudaki ilk aday şehir ise Kayseri.

Türkiye-Kazakistan maçında yaşanan olaylar TFF’yi önemli bir kararın eşiğine getirdi. Daha önce de Şükrü Saracoğlu Stadı’na tatsız olaylar çıktığını göz önüne alan TFF Yönetim Kurulu, ay yıldızlı ekibin bundan sonra oynayacağı karşılaşmaların Anadolu’da yapılması konusunda görüş birliğine vardı. Bu konudaki ilk aday şehir ise Kayseri.

KAYSERİ’Yİ ARAYIP STADIN DURUMUNU SORDULAR
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel, TFF yetkililerinin kendilerini arayarak, stadın ve zeminin son durumunu sorduğunu açıkladı. Üstünel, şunları söyledi:
“Türkiye- Kazakistan maçı sonrası TFF Müsabaka ve Organizasyon Birimi yöneticileri bizi arayıp, stadın ve zeminin son durumunu sordular. Bu da önümüzdeki dönemde milli takımımızın yeniden Kayseri’ye gelmesi anlamını taşıyor. İnşallah bu konudaki beklentimiz de boşa çıkmayacak ve milli takımımızı yeniden Kayseri’de ağırlayacağız” dedi.

U20 DÜNYA KUPASI’NA DA EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Kadir Has Stadı’nda bugüne dek Türkiye-Azerbaycan, Türkiye Estonya, Türkiye-Andora ve Türkiye-Japonya U-20 milli maçları, Beşiktaş-İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe-Galatasaray Türkiye Kupası finalleri, U-20 Dünya Kupası açılış maçı ile B grubuna ait müsabakalar oynandı.

KADİR HAS STADI’NIN ÖZELLİKLERİ
– 32 bin seyirci kapasiteli
– 460 adet yüksek çözünürlüklü kamera
– Passolig sistemine uygun 54 dijital turnike

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu