Gündem

Organ nakli bekleyen hastalardan yeni yıl mesajı

Hastalar, Akdeniz Böbrek Hastalıkları ve Organ Nakli Sosyal Yardımlaşma Derneğince (AKBÖHONDER) Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yerleşkesindeki binada düzenlenen yeni yıl partisinde bir araya geldi.

Birlikte yemek yiyen ve müzik eşliğinde eğlenen hastalara, Türkiye’nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar da eşlik etti. Yeni yılı geri sayım yaparak coşkuyla karşılayan hastaların yeni yıl dileği ise “organ nakillerinin artması” oldu.

AKBÖHONDER Başkanı Mehmet Şahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni yılı böbrek, karaciğer, yüz nakli olan ve organ nakli bekleyen hastalarla karşıladıklarını belirterek, 2015 yılının Türkiye’ye mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini diledi.

Türkiye’de yaklaşık 80 bin kişinin organ nakli beklediğini ifade eden Şahan, “2015 yılının bu hastalar için umut dolu bir yıl olmasını diliyoruz. Herkesi organ bağışına davet ediyoruz” dedi.

Uğur Acar ise 2015 yılının hayırlı bir yıl olarak geçmesini temenni etti. 21 Ocak 2015’te ameliyatının üzerinden 3 yıl geçeceğini hatırlatan Acar, “İnşallah bundan sonra insanlarımız organ ve uzuv nakline gerekli hassasiyeti gösterir ve bu ameliyatların sayısı daha da artar” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu