Kıbrıs

Ortaokullarda Karneler Dağıtıldı: Çavuşoğlu, Esin Leman Lisesi’ni Ziyaret Etti

Ortaokul ve liselerde karnelerin dağıtılmasıyla ilgili haberler bugün gündemde. Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nın sona ermesi nedeniyle Esin Leman Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilere karnelerini takdim etti. Bakan Çavuşoğlu, öğrencileri tebrik ederken, yaz tatilini iyi değerlendirmeleri ve dinlenerek yeni eğitim yılına hazırlanmaları gerektiğini vurguladı.

Eğitimin önemine işaret eden Bakan Çavuşoğlu, öğrencilerin eğitim sürecini iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Bakanlık olarak öğrencilerin eğitim hayatını desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Çavuşoğlu, öğrencilere mutlu ve sağlıklı bir tatil geçirmelerini dileyerek, yıl boyunca okulda gerçekleştirilen etkinliklere de teşekkürlerini iletti.

Esin Leman Lisesi Müdürü Halide Eser Eğitmen de, okulun başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiğini ve Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun öğrencilere karnelerini dağıtmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.

Karnelerin dağıtılmasının ardından bütünleme sınavlarının yarın başlayacağı ve 21 Haziran’a kadar devam edeceği duyuruldu. Öte yandan, ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin cuma günü karnelerini alarak yaz tatiline gireceği bildirildi.

2024-2025 Öğretim Yılı ise İlköğretim Dairesi’ne bağlı okullar için 16 Eylül Pazartesi günü, Genel Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı okullar için ise 17 Eylül Salı günü başlayacak.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu