KıbrısManşet

Özersay Todd ile Görüştü

Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Doç. Dr. Kudret Özersay, İngiliz Yüksek Komiseri Ric Todd ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

Ofisinden verilen bilgiye gore, Todd’un daveti üzerine gerçekleşen görüşmede  Özersay, müzakere sürecinde yaşanan tıkanıklığı aşmak için neler yapılabileceği konusundaki düşüncelerini İngiliz yetkili ile paylaştığını söyledi.

Özersay, Yüksek Komiser ile yaptıkları görüşmede kısa süre önce BM Güvenlik Konseyi’ne sunulan Genel Sekreter raporunu ve adada genel olarak ne gibi adımlar atılması gerektiği konusundaki değerlendirmelerini aktardığını bildirdi.

Uluslararası toplum nezdinde Kıbrıs Türk tarafının kendini iyi anlatması gerektiğine dikkat çeken Özersay, 12 yıllık müzakere tecrübesi ile görevde olmadığı sürede de Kıbrıslı Türklerin haklarının en iyi şekilde savunulabilmesi için uluslararası aktörlerle diplomatik görüşmeler yapmaktan geri durmayacağını,  bunun toplumsal sorumluluğu olduğunuda açıklamasında  ifade etti. Özersay, “Kıbrıs Türk tarafının daha iyi anlaşılması ve sorunlara çıkış yolu bulunabilmesi için hepimiz kendi alanımızda katkı koymayı sürdürmeliyiz’’ dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu