Kıbrıs

Özgürgün:”Yalan politikalarla hükümet yürütülemez”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, “ikiyüzlü ve yalan politikalarla hükümet yürütülemez” dedi.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’nun bir yıla aşkın sürede yaptıklarının muhalefette iken söylediklerinin tam tersi olduğunu savunan Özgürgün, CTP’nin muhalefette siyasi avantaj için Türkiye karşıtlığı temelinde sürdürdüğü politikaların bugünlerde renk değiştirdiğini, bunun manidar olduğunu ileri sürdü.

Muhalefet dönemlerinde özellikle Anavatan Türkiye’den gelecek su ve enerji projesini, Hala Sultan İlahiyat Fakültesi ile Hala Sultan Camii projesini, Ercan Havaalanı ihalesini ve tümden “Ekonomik İşbirliği Protokolünü” reddeden zihniyetin, bugün “omurgasız” duruşu bulunduğunu; bunun kabul edilemez olduğunu iddia eden Özgürgün, bu tür davranışların siyasi etikle bağdaşmadığını ifade etti.

Partisinden verilen bilgiye göre, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün bugün katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtladı.

“PARLAMENTER SİSTEM TIKANDI”

Bugün bakıldığında parlamenter sistemin tıkandığının açıkça görüldüğünü öne süren Özgürgün, parlamenter sisteme alternatif olan başkanlık sisteminin tüm adadan oy alarak seçilecek bir yapıyla pek çok sorununun ortadan kalkabileceğini iddia etti.

EKONOMİK PROTOKOLLER

UBP’nin 2013’te hükümete geldiği yıllarda CTP’den miras kalan büyük bir enkazla karşı karşıya kaldığını, bu enkazın altından kalkılması için de gerekli çalışmaların yapılarak hükümetin bütçesinde denge sağlanmaya çalışıldığını kaydeden Özgürgün, şu anki hükümet partilerinin ise destek olma yönünde değil muhalefet yapma adına sokaklara döküldüğünü, şimdi elinde yetki olmasına rağmen hiçbir şey yapamadığını savundu.

“GÖÇ YASASINA İVEDİLİK VERİLMESİNİ BİLE REDDETTİ”

Göç yasası diye adlandırdıkları yasanın hükümetteki bir vekil tarafından meclise getirilerek değiştirilmek istendiğini de anımsatan Özgürgün, Başbakanın göç yasasına karşı olduklarını şova çevirerek yaptığı gösterileri unutarak mecliste ivedilikle görüşülmesine bile “ret” vermesini de halkın takdirine bıraktığını kaydetti.

“ALLAHTAN İNSANLAR ÖLMEDEN BU DEFA MÜDAHALE ETTİ”      

KTHY mağduru CAS çalışanlarının son günlerde yaşadıklarına da değinen Özgürgün, çalışanların işten durdurularak zor günler geçirmesine sebep olan hükümetin daha önce Yerel Seçimlerin bir gün sonrası işten durdurma yönünde yaptıklarını halkın unutmadığın söyledi ve “Allahtan bu defa CAS çalışanları ölmeden partisinin direktifiyle ve ortağının hilafına müdahale etmeyi başardı… bu da büyük bir gelişme” dedi.

Şu anda ülkede gerçekten vahim bir tabloyla karşı karşıya kalındığını savunan Özgürgün, hükümet edemeyenlerin hükümetin başında durmasının hiçbir anlamı kalmadığını ileri sürdü.

Hükümet edenlerin, devlet kurumlarının siyasallaştırılması hedefiyle çalıştıklarını savunan Özgürgün, amaçlanan “Kamu Reformu”nun kamu yönetiminin CTP’nin siyasi düşüncelerinin işgaline ve partililerine teslime yönelik niyet içerdiğini öne sürdü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu