Dünya

Putini Suç Çetesi olarak suçladı Rusyadan tutuklama kararı!

 

Hostinger

KAYNAKBuse Güngör / Cnnturk.com Muhabiri

Şüpheli bir şekilde hapiste ölen Rus muhalif siyasetçi Aleksey Navalni’nin eşi Yulia Navalnaya, eşinin ölümünden Putin’i “Bir politikacıyla değil, kanlı bir gangsterle uğraşıyorsunuz. Putin, organize bir suç çetesinin lideridir. Bu çeteye zehirleyiciler ve suikastçılar da dahildir, ancak bunlar sadece kuklalardır” sözleriyle suçlamıştı.

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir mahkeme, bu suçlamaların ardından Yulia Navalnaya hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkardı. Mahkeme, yürütülen soruşturma kapsamında Navalnaya’nın aşırılıkçı örgütler için faaliyet yürüttüğünü tespit ettiğine hükmetti. Ardından tutuklama kararını duyurdu. 

Mahkemenin aldığı bu kararla birlikte Navalnaya, Rusya’ya adım atar atmaz tutuklanacak. Navalnaya’nın bir süredir Rusya dışında olduğu belirtiliyor.

Rusya’nın son 10 yıldaki en önemli muhalif lideri Aleksey Navalni, 16 Şubat’ta, Kuzey Kutup Dairesi’ndeki bir cezaevinde hayatını kaybetmişti. Doktorlar, 47 yaşındaki Navalni’nin kan pıhtılaşmasından hayatını kaybettiğini açıklasa da, eşi Putin’i sorumlu tutmuştu ve Bir yandan, kocamın halka açık bir şekilde öldürülmesi, Putin’in her şeyi yapabileceğini ve onunla pazarlık yapamayacağınızı bir kez daha herkese gösterdi” ifadelerini kullanmıştı. 

Biden yerine Harris mi? Aday çıkmazının seyri bu gelişmeye bağlı…

Kaynak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu