Gündem

Sarayburnu’nda -4 derecede denize girdiler

Sarayburnu Fatihleri olarak bilinen grup sabah erken saatlerde sahile gelerek denize girmek için hazırlık yaptı. Grup üyelerinin denize girmeden önce soğuk havaya aldırış etmeden koştukları görüldü. Görenleri şaşkına çeviren grup üyeleri şaşkın bakışlar içinde denize girerek suyun keyfini çıkardı.

“KAR, SOĞUK FARK ETMEZ”

Yılın her günü yüzmeye geldiğini ifade eden Sadrettin Güler, “Dört mevsim biz yüzmeye geliriz. Su harikaydı. Bugün daha bir güzeldi. Soğuğu hissetmiyoruz biz. Biz alışkınız” ifadelerini kullandı. Sarayburnu Fatihleri üyesi olan Sadi Çakmak ise, “Biz buraya yılın 12 ayı, her gün geliyoruz. Kar, soğuk fark etmez bizim için” diye konuştu.

“SENENİN 365 GÜNÜ BURADAYIZ”

16 yıldır her sabah yüzdüğünü ifade eden 63 yaşındaki Mehmet Işık da, “16 senedir her gün buraya gelip yüzüp giderim. Aramızdan bir arkadaşımız her gün 1 kilometre yüzer biz 15-20 metre yüzeriz. Burası Sarayburnu, ‘Sarayburnu Fatihleri’ denilince akla her şey gelir. İnsanlık, dostluk, arkadaşlık, meşakkat, güzellik ve sevgi gelir. Bundan daha güzel bir şey yok. Biz her gün buraya geliyoruz denize girsek de, girmesek de burada buluşuyoruz. Senenin 365 günü buradayız, biz iki üç deliyiz” dedi.

Sarayburnu sahilinde karlı ve soğuk havaya aldırmayan grup üyeleri defalarca denize girdi. Bir süre denizde yüzen vatandaşlar daha sonra sudan çıkarak işyerlerine gitmek üzere yola koyuldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu