Kıbrıs

‘Seni Seviyorum Adamım’ filmi GAÜ İstanbul Kampüsü’nde tanıtıldı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) sponsorluğunda çekimlerinin büyük bölümü KKTC’de gerçekleştirilen “Seni Seviyorum Adamım” Filmi oyuncuları Gizem Karaca, Barış Kılıç, Murat Serezli,  Aslı Omağ, VTR Production adına Galip Gültekin, Yönetmen Biray Dalkıran ile GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi GAÜ İstanbul Kampüsü’nde gerçekleşen basın toplantısında buluştu.

Televizyon ekranlarının sevilen yüzlerinden Gizem Karaca ve Barış Kılıç’ı biraraya getiren VTR Production yapımı “Seni Seviyorum Adamım” Filmi 21 Kasım 2014’te vizyona giriyor.

Biray Dalkıran’ın yönetmenliğinde ortaya koyulan filmde, Yeşilçam filmlerinin günümüze uyarlanmış hali vurgulanmıştır.  Filmde yaşadığı kötü günlerin ardından hayata küsüp Kıbrıs’a yerleşen Berk’in (Barış Kılıç), hayatı Ezel (Gizem Karaca) ile karşılaştıktan sonra, bambaşka bir hal almaktadır. Hayatlarına bambaşka bir boyutta devam etmek zorunda kalan Ezel ve Berk’in başından geçen olayların anlatıldığı filmin basın tanıtımı Girne Amerikan Üniversitesi İstanbul Kampüsü’nde gerçekleşti.

Türkiye basınının yoğun ilgi gösterdiği, Girne Amerikan Üniversitesi İstanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Seni Seviyorum Adamım“ filminin basın toplantısında film hakkında açıklamalarda bulunuldu.

VTR Production sahibi ve filmin yapımcısı Galip Gültekin basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Seni Seviyorum Adamım sözü bana daha önce söylenmediği için bu isimde film çekmeyi istedim. Bu film erkekleri ön plana çıkarmış gibi görünüyor, umarım “Seni Seviyorum Kadınım” ismi ile kadınları ön plana çıkaracak bir filme de imza atacağız. Bu filmde yola çıkarken özellikle Yeşilçam’ı günümüze uyarlayarak ve duygusal yönünü de ele alarak güzel bir film ortaya çıkarmaya çalıştık. Filmimiz için ilk adımları atmaya başladığımız dönemde yönetmen Biray Dalkıran bu projede bizimle birarada olacağını söylediğinde çok güzel iş çıkaracağımıza inanmıştım. Gizem Karaca ve Barış Kılıç film için teklifte bulunduğumuzda bize hemen destek vereceklerini söylediler. Aynı şekilde diğer oyuncularımız da  projeyi duyar duymaz bizlere destek verdiler” dedi.

Ayrıca Gültekin, “Filmin çekimi aşamasında GAÜ bizlere çok destek oldu ve bize gerçekten çok güzel ev sahipliği yaptı. Bunların yanında yine geçtiğimiz yıllarda

meslek birliği başkanlığı yaptığım dönemlerde de GAÜ bizlere olan desteğini esirgememişti ve her konuda destek olmuştu. Biz filmi kalbimiz küt küt atarak çektik, umarım izleyenler de bu şekilde filmi izler” dedi.

Girne Amerikan Üniversitesi CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, Seni Seviyorum Adamım filmi hakkında şunları söyledi;

“GAÜ olarak  filmin çekim sürecinde çok heyecan duyduk. Bu film çekilirken elimizden gelen her türlü desteği   yapmaya çalıştık. Kıbrıs’tan bahsedecek olursak,  Kıbrıs bir üniversite adası konumunda ve şu anda 300 bin nüfusun 60binden  fazlası  öğrenciden oluşmaktadır.  Kıbrıs genellikle farklı yönleri ile ön plana çıkmaktadır ve biz bu önyargıyı kırmak için, ayrıca sosyal sorumluluk projelerimiz gereği, Kıbrıs adasının  güzel yönlerini ön plana çıkarmaya çalıştık. Bunun yanında iletişim fakültesi öğrencilerimizin de bu süreçten  en iyi şekilde faydalandığını düşünmekteyim. “Seni Seviyorum Adamım” filminin çekim sürecinin iyi bir şekilde tamamlandığını düşünüyorum ve herkesin de heyecanla bu filmi izlemek istediğine inanıyorum. Son olarak katkı koyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Seni Seviyorum Adamım filminin yönetmenliğini üstlenen Biray Dalkıran yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bu film ilk bana geldiğinde ismi çok hoşuma gitmişti. Galip Bey ile 10 yılı aşkın dostluğumuz var. “Cennet” filminden beri bana bir baba gibi yaklaşır. Galip Bey bana ilk geldiğinde Yeşilçam tarzının günümüz versiyonunda bir film olmasını istediğini söyledi ve bu benim çok hoşuma gitti. Filmin çekimlerine başlarken Kıbrıs’ın güzel bir yer olduğunu göstermek ve hak ettiği yeri bulması konusunu ön planda tuttuk. Girne Amerikan Üniversitesi’ne, yapım grubuna, oyunculara ve Kıbrıs’a verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederim. Böyle bir projenin altında ismimin yazmasından dolayı çok mutluyum” dedi.

Seni Seviyorum Adamım filminin başrol oyuncularından Gizem Karaca yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi;

“İlk sinema filmimdi ve senaryoyu heyecanla bir saat içerisinde okudum. Gerçekten çok tatlı ve hüzünlü bir aşk hikayesiydi ve çok dikkatimi çekti. Kıbrıs’ta olduğunu duyunca da çok heyecanlandım. Kıbrıs’ın dokusuna hayran kaldığımı söyleyebilirim. İstanbul’dan farklı oluşu ve orda film çekiminin az oluşu bu proje için beni çok etkiledi. İlk sinema filmimi  Kıbrıs’ta  çekecek olmanın heyecanıyla projede yer aldım. Genel olarak bakıldığında sette oyuncular arasındaki bağ da inanılmaz güzeldi. Mükemmel bir doğa içerisinde Biray Dalkıran ile de oturup sahneneler üzerinde konuşarak çok başarılı bir film çektiğimize inanıyorum. Oynadığım karakter de bana benzediği için pek zorlanmadığımı söyleyebilirim. Cıvıl cıvıl bir kızı canlandırdım ve bu da beni cezp etti. Bu karakteri oynayarak çok başarılı bir işe imza atacağımı düşündüm. Ortaya çok güzel bir film çıktığına inanıyorum. Filmi izleyenlerin etkileneceği, aşık olan her çiftin kendisinden bir şeyler bulacağı etkileyici bir film olduğuna inancım sonsuz” dedi.

Seni Seviyorum Adamım filminin diğer başrol oyuncusu olan Barış Kılıç açıklamasında şunları söyledi;

“Senaryoyu ilk okuduğumda çok mütevazi bir hikaye olduğunu düşündüm, filmin ilk sahnelerini çekmeye başladığımızda ise gerçekten iyi bir iş çıkaracağımıza inandım. Film çekimlerinde Galip Bey’in inancını ortak oldum ve ben bu senaryonun içinde olmayı gerçekten istedim. İlk sinema filmimdi ve bu duygu gerçekten çok güzel, hiçbir şey ile kıyaslayamam. Kıbrıs ayağı keyifli ve eğlenceli geçti. Bunu hepimiz gördük ve  yaşadık. Ben filmi izlemedim ve herkes gibi ben de büyük bir heyecanla filmi izlemeyi bekliyorum” dedi.

Seni Seviyorum Adamım filminin oyuncularından Aslı Omağ yapmış olduğu açıklamasında şunları söyledi;

“Film bana sunulduğunda çok heyecanlandım açıkçası. Seni Seviyorum Adamım filmindeki oyuncu arkadaşlarımla ilk kez bir sinema filmi içerisinde yer aldım.  Özellikle en duygusal kısmı Barış ve Orçun Kaplan ile karşılaştığımız ilk anımızdı ve çok güzel sahnelerde yer aldık. Bunun yanında Kıbrıs’ın gerçek güzelliklerini ortaya koyduğumuz bir film olduğunu düşünüyorum ve  Kıbrıs kökenli birisi olarak Kıbrıs’ı iyi bir şekilde yansıttığımıza inanıyorum . Seni Seviyorum Adamım sözü,  gerçek anlamda kolay kolay söylenen bir söz değildir ve şu an söylerken bile tüylerim diken diken oluyor. Güzel bir film yaptığımıza inanıyorum ve sizlerin de bu filmden gerçekten çok büyük bir keyif alacağınıza inanıyorum” dedi.

Seni Seviyorum Adamım filminin bir diğer oyuncusu olan Murat Sarezli yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“Ben Galip Bey ile Finlandiya’da tanıştım. Tamamen tesadüf eseri  bu filme dahil oldum.  Beni bu filmde hiç görmediğiniz şekilde göreceksiniz, sizler için de sürpriz olacak. Çünkü fragmanlarda benim bulunduğum sahneler yer almıyor. Ben filmin kilit noktası denilebilecek bir noktasında yer alıyorum.  Filmi merakla bekleyin diyorum.” dedi.

Barış Kılıç ve Gizem Karaca’nın yanısıra Asuman Dabak, Serhat Özcan, Ayşen Gruda ve Yıldız Kültür gibi usta oyuncuların eşlik ettiği “Seni Seviyorum Adamım” Filmi, 21 Kasım 2014 Cuma günü vizyona giriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu