Manşet

Siber, “Cumhurbaşkanlığı’nda kadın masaları kurulacak”

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı, Meclis Başkanı Dr. Sibel Siber, Kıbrıs Türk Toplumunun Varoluş Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün eşi Süheyla Küçük’ü evinde ziyaret etti.

CTP-BG Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Siber, kadınlara büyük önem verdiğini,nisan ayında yapılacak seçimleri kazanması halinde Cumhurbaşkanlığı’nda kadın masaları kurulacağını kaydetti.

“MECLİS BAŞKANLIĞI OLARAK DR. FAZIL KÜÇÜK MÜZESİ’NİN İNŞASI İÇİN ÇALIŞMABAŞLATTIK”

Birçok alanda değişim ve dönüşümün kaçınılmaz olduğunu anlatan Siber, Meclis Başkanlığı olarak Dr. Fazıl Küçük Müzesi’nin inşası için çalışmaların başladığını belirtti. Dr. Fazıl Küçük Müzesi’ni çağdaş müzecilik anlayışına göre tasarlayacaklarını anlatan Siber, restorasyon için ihaleye çıkıldığını ifade etti. Siber, Ankara’da yaşayan Kıbrıslı Türk müze uzmanı Dilek Karaaziz’in de bu projede yer aldığını ve müze yapım çalışmalarında etkin rol oynayacağını söyledi.

siber-küçük (Small)KÜÇÜK

Süheyla Küçük de, CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’in ziyaretinden çok memnun kaldığını ifade etti.

Açıklamaya göre Siber’in meclis başkanlığının yanı sıra cumhurbaşkanı adayı olduğunu ve her yere yetişmeye çalıştığını dile getiren Süheyla Küçük, “İnşallah başaracaksınız. Kadınların en büyük duası ve isteği bu seçimi sizin kazanmanızdır” dedi.

“HAYATTAYKEN MÜZENİN AÇILDIĞINI GÖRMEK İSTİYORUM”

Dr. Fazıl Küçük müzesinin yapımı için bugüne kadar birçok proje üretildiğini ancak hiçbirisinde somut adımlar atılmadığını dile getiren Küçük, ilk kez Sibel Siber’in bu konuda ciddi adım attığını ve bundan da çok memnun olduklarını belirtti.

Müze yapımı için her mercie müracaat ettiklerini ancak kimsenin bunca zamandır kendilerini dikkate almadığını ifade eden Küçük, projeye bir kadın eli değdiğini ve Sibel Siber’in katkılarıyla projenin tamamlanacağını kaydetti.

Küçük, “Ben hayattayken bu müzenin açıldığını görmek ve Dr. Fazıl Küçük’ün eşyalarını oraya yerleştirmek istiyorum” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu