Manşet

Siber, “Medya sesimizi duyuruyor”

Cumhuriyet Meclisi Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi- Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber, basının kamu yararı için büyük bir güç olduğunu, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin (KTGB) de büyük önem taşıdığını belirterek, “Bizler, temiz siyaset ve temiz toplum ilkesini savunuyoruz. Bu konuda medyaya büyük görevler düşüyor” dedi.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, CTP-BG Cumhurbaşkanı Adayı Siber, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’ni ziyaret ederek medyanın sorunlarını tartıştı ve cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili bilgi verdi.

siber gazeteciler (Small)MEDYA ETİK KURULU’NA ÖVGÜ

Siber konuşmasında Gazeteciler Birliği’nin önemine değindi.

KTGB’nin Medya Etik Kurulu’nu oluşturmasından dolayı bir teşekkürü hak ettiğini dile getiren Siber, etik değerlerin toplumun değerleri olduğunu, evrensel gazetecilik kurallarının korunması gerektiğine işaret etti. Basın Yasası’nın bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Siber, “Ülkemize engel konuluyor ama bizim tek istediğimiz sesimize engel olunmaması. Yine de medya bu engelleri yıkıp sesimizi duyuruyor” diye konuştu.

Siber ayrıca basın emekçilerinin sosyal haklar konusunda yaşadıkları sıkıntıların farkında olduğunu ve bu konuda üzerine düşeni yapacağını, devlet kurumları ile sivil toplum örgütlerinin birçok konuda sorunları birer paydaş olarak sağlıklı diyalog çerçevesinde aşabileceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu