Kıbrıs

Yüksek Adliye Kurulu, Bazı Pozisyonlar İçin Başvuruları Kabul Edecek – BRTK

Yüksek Adliye Kurulu, yeni yargıçlar ve başkanlar için başvuruları kabul ediyor

Yüksek Adliye Kurulu, 1 Yüksek Mahkeme Yargıçlığı, 1 Kaza Mahkemesi Başkanlığı, 2 Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıçlığı ve 3 Kaza Mahkemesi Yargıçlığı için başvuruları kabul etmeye başlıyor. Başvurular en geç 5 Nisan tarihine kadar yapılabilecek.

Resmi duyuruya göre, Mahkemeler Yasası’nda belirtilen niteliklere sahip olan kişilerden 1 Yüksek Mahkeme Yargıçlığı ve 1 Kaza Mahkemesi Başkanlığı, 2 Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıçlığı ve 3 Kaza Mahkemesi Yargıçlığı için başvurular kabul edilecektir.

Başvurular, Yüksek Adliye Kurulu Genel Sekreterliği’nden temin edilecek olan “Yargıçlığa Müracaat Formu”nun doldurulması ve en geç 5 Nisan çalışma saatleri sonuna kadar Yüksek Adliye Kurulu Genel Sekreterliği’ne ulaştırılması gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin 5 Nisan tarihi itibarıyla belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Halen Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapmakta olan kişiler, başvurularını bağlı oldukları kurum veya kuruluş aracılığıyla yapabileceklerdir. Ancak halen Adliye Hizmetinde yargıç olarak görev yapanların başvuru yapmaları gerekmeyecektir.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu