Olay Kıbrıs

“80 Yaşındaki Şahsın Boya Yaparken Yüksekten Düşüp Kalçası Kırıldı” – BRTK

Esentepe’de yaşanan iş kazası sonucunda John Hurst isimli şahıs, evinin balkon duvarını boyarken dengesini kaybederek yaklaşık 3 metre yükseklikten düştü. Polis yetkilileri, Hurst’ün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde sol kalçasında kırık teşhisi konulduğunu ve tedavi altına alındığını belirtti.

Gazimağusa’da ise bir restoranda çalışan Menevşe Burkay, cam silerken dengesini kaybederek yaklaşık 3 metre yükseklikten düştü. Burkay, omurgasında kırık ve başında kesi oluştuğu için Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde tedavi gördü ve taburcu edildi.

Her iki olay da iş kazaları zincirinde sıkça karşılaşılan durumlar olup, iş güvenliği önlemlerinin alınması gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır. İş yerlerinde çalışanların güvenliği için gerekli eğitimlerin verilmesi ve tehlikeli alanlarda uygun önlemlerin alınması büyük önem taşımaktadır. İş kazalarının önlenmesi için herkesin dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması gerekmektedir.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu