GündemKıbrıs

9 Aralık Polis bülteni

Karşıyaka köyünde geçtiğimiz Cumartesi günü Andrey Golov’un evine giren kimliği meçhul 3 erkek, Golov’u soydu, kaçırarak bir evin tuvaletine kilitledi ve ölümle tehdit ederek ciddi şekilde darp ettikten sonra serbest bıraktı.

Polis basın bültenine göre, Andrey Golov’a ait eve gece sat 22.00’de hasar yapmadan giren üç erkek, tüm seyahat belgelerini, 300 TL, 110 ABD doları, 50 Euro, 5000 Rus Rublesi nakit parayı, değişik bankalara ait 8 kredi kartını, bir fotoğraf makinesini, bir IPad ve bir altın erkek saatini çaldı.

Daha sonra Andrey Golov’un ellerini iple bağlayarak kendisine ait araca bindirilip zorla henüz yeri tespit edilemeyen bir eve götüren soyguncular, Golov’u evin tuvaletine kapatıp darp ettiler.

Yaklaşık bir gün elleri bağlı ve tuvalette kalan Golov, soyguncular tarafından pazar günü akşam saatlerinde yine kendisine ait araçla Bufavento Kalesi’nin güney kısmına götürüldü ve Cuma gününe kadar 400 bin Dolar para bulup vermediği taktirde öldürülmekle tehdit edilerek bırakıldı.

Polisin “soygun, adam kaçırma, şiddet tehdidi ve ciddi darp” olayıyla ilgili soruşturması sürüyor.

ÖLDÜRMEK İÇİN PARA KARŞILIĞI ANLAŞTI

Öte yandan Alsancak’ta 4 Aralık’ta meydana gelen olayda, aralarında alacak-verecek meselesi bulunan bir kişiyi öldürmesi için bir kişiyle para karşılığı anlaşan kişi aranıyor.

Polis bültenine göre, E.Y. (E-34), aralarında alacak verecek meselesi olan bir şahsı öldürmesi için H.E.(E-37) ile para karşılığında anlaşarak gizli ittifak yaptı.

H.E. dün polise giderek suçunu itiraf edince tutuklandı. E.Y. ise aranıyor.

PİLE’DE YOLDA BARUT KUTUSU PATLATTI, TUTUKLANDI

Pile’de 4 Aralık gecesi, içinde kanunsuz patlayıcı madde barut bulunan bir kutuyu asfalt yola bırakıp patlamasına yol açan H.Ç. (E-30) tutuklandı.

ŞİLTE TUTUŞTU, AMBAR YANDI

Gazimağusa’da dün gece Ergün Asova’ya ait evin yanındaki şiltede henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı çıkan yangın, ambarın yanmasına neden oldu.

Ambardaki buzdolabı, çamaşır makinesi, su sebili, iki bisiklet, iki elektrikli soba ve muhtelif el aletlerinin yanarak zarar gördüğü yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu