GündemSpor

Agresif Kartal!

Spor Toto Süper Lig’de son 3 haftada 4 kırmızı kart gören Beşiktaşlı futbolcular şu ana kadar 9 haftası oynanan Süper Lig’de en agresif takım oldu. Şampiyonluk yarışındaki en önemli rakipleri olan Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor ise 2014-2015 sezonunda ilk 9 haftada kırmızı kart görmedi.

AGRESİF KARTAL
Son 5 sezona bakıldığında da siyah beyazlılar 4 büyükler arasında en çok kırmızı kart gören takım olarak agresiflik de liderliği bırakmadı. Beşiktaşlı futbolcular son 5 sezonda toplamda 35 tane kırmızı kart gördü.

EN CENTİLMEN FENERBAHÇE
4 büyükler içinde Beşiktaş’ın en çok kırmızı kart görerek birinci olduğu sıralamada Galatasaray ise gördüğü 24 kırmızı kart ile listede ikinci sırada, Trabzonspor 19 kırmızı kart ile üçüncü sırada yer alırken Fenerbahçe son 5 sezonda 13 kırmızı kart görerek 4 büyükler arasında en centilmen takım oldu.

Son 5 sezonda 4 büyük takımın gördüğü kırmızı kartlar sezonlara göre şu şekilde:

PENALTI RAPORU

Öte yandan Spor Toto Süper Lig’de son 5 sezonda 4 büyükler arasında en az penaltı kazanan takım da Beşiktaş oldu. Siyah beyazlı takım lehine son 5 sezonda 16 penaltı kararı verilirken, Fenerbahçe 26, Galatasaray 23,Trabzonspor ise 21 penaltı kazandı. 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarında sadece 4 penaltı kazanan Beşiktaş, bu sezonun ilk 9 haftasında ise henüz penaltı kazanamadı. Beşiktaş son 77 Süper Lig maçında sadece 4 penaltı kazandı. Son 5 sezona bakıldığında ise Fenerbahçe kazandığı 26 penaltı ile 4 büyük takım arasında en çok penaltı kazanan ekip olurken listede Galatasaray 23 penaltı ile ikinci Trabzonspor ise 21 penaltı ile üçüncü sırada yer aldı.

Son 5 sezonda 4 büyük takımın kazandığı penaltılar sezonlara göre şu şekilde:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu