ManşetTürkiye

Bağış ve Bayraktar’ın ifadelerinde ‘tape’ farkı

MECLİS Soruşturma Komisyonu’na verilen ifadeler, soruşturulan eski bakanların ‘tape’ kayıtlarına farklı bakış açılarını da ortaya koydu.

Eski AB Bakanı Egemen Bağış, komisyonda öncelikle haklarıyla ilgili bir şart koşarak, “Tape kayıtlarının orijinal olup olmaması ve hukuka uygun elde edilip edilmediğiyle ve aleyhime kullanılmamasıyla ilgili beyan haklarımın saklı olduğunu kayıtlara geçirmek istiyorum” dedi. Bağış, kayıtlarla ilgili de “Özel hayatımızın gizliliğine yapılan tecavüz, tahrif edilmiş, montajlanmış ses kayıtları, delil olduğu iddia edilen sözde belgeler, görüntüler vesaire, farklı yerlerden alınmış birbirine eklenmiş konuşmalardan üretilen, montajlarla, dublajlarla siyasi darağaçları hazırlandı” dedi.

OLSA TAPELERDE OLURDU

Bayraktar ise 25 Aralık operasyonunda kendisi hakkında tutulan 61 tapeyi suçsuzluğunun kanıtı olarak gösterdi. Bayraktar şunları söyledi: “(Talimat verilen imar planları) Tapelerden onları araştırmak, incelemek lazım. Tapelerde hepsi var. Benim dosyadaki tapelerde bizim usulsüz bir iş yaptığımız, bir menfaat temin ettiğimiz var mı? Orada belli, o konuşmalarda belli. Sayın Başbakan bize kesinlikle ‘Ali Ağaoğlu’nun yanlış işini yap’ der mi? Böyle bir şey yok, var mı tapelerde? Olsa olurdu. Şimdi burada bir kumpas var, burada bir darbe girişimi var ve bunları görmek lazım. Eğer hakikaten suçluysam Yüce Divan’a da gitmem lazım. Ben bunları şey yapmıyorum ama buradaki tapeler de incelendiği zaman işin gerçek durumu ortaya çıkıyor. Her konuşmamızda ‘devlet’ demişiz, ‘üretim’ demişiz, ‘devletin menfaati’ demişiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu