KıbrısManşet

Bakanlar Kurulu toplandı

Bakanlar Kurulu Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında toplandı.

“Bizim birinci tercihimiz sorunları görüşerek çözmektir” diyen Yorgancıoğlu, her seferinde Meclis’in, Maliye Bakanlığı’nın, Başbakanlık’ın önüne gelerek ve kamu malına zarar vererek sorunların çözümlenmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde basına açıklama yapan Yorgancıoğlu Hayvan Yetiştiricileri Birliği’nin eylemlerine değindi.

Hükümet olarak hayvancıların sorunlarını çözmek için çabaları olduğunu ifade eden Yorgancıoğlu, geçen cuma hayvancıların alacaklarından bir listenin ödendiğini, geçtiğimiz günlerde bir listenin daha ödeneceği konusunda açıklama yaptıklarını hatırlattı.

Buna rağmen hayvancıların eylemlerini sürdürme tavrını devam ettirdiklerini belirten Yorgancıoğlu, “Ülkede birçok sorun var. Bunlar kangrenleşmiş yapısal sorunlardır. Bunlar bir bütün olarak çözümlenmeli. Eğer kökten çözümlenmezse bütçeden ne kadar kaynak aktarılırsa aktarılsın aynı sıkıntılar her yıl yaşanacak” diye konuştu.

Konuşmasına geçen yıllarda da benzer sorunlar yaşandığını hatırlatarak devam eden Yorgancıoğlu, bu sorunların devam etmesinin en büyük sebebinin köklü çözümlerin hayata geçirilmemesi olduğunu dile getirdi.

Yorgancıoğlu bu bağlamda tarım alanındaki sorunların tartışılması ve yapısal çözüm yollarının araştırılması için ilgili taraflara çağrı yaptığını belirterek, hayvancının alacaklarını ödeme konusunda çaba ortaya koyduklarını, cuma gününe kadar bir listenin daha ödeneceğini, önümüzdeki hafta bir listenin daha ödenmesi için çaba ortaya koyacaklarını anlattı.

“Bizim birinci tercihimiz sorunları görüşerek çözmektir” diyen Yorgancıoğlu, her seferinde Meclis’in, Maliye Bakanlığının, Başbakanlığın önüne gelerek ve kamu malına zarar vererek sorunların çözümlenmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Önceki günlerde yaşananların bugünkü eylemde tekrar yaşanmaması yönündeki arzusunu dile getiren Yorgancıoğlu, kamu malının tüm halkın malı olduğunu hatırlatarak, kamu malına zarar vermenin kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Yorgancıoğlu, kendisine sorulan bir soru üzerine de, hayvancıların talep etmesi halinde kendileriyle bugün de görüşebileceğini dile getirerek, ancak esas yapılması gerekenin gerekirse bir hafta sürecek toplantılarla sorunlara köklü çözümler bulunması olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu