Yaşam

‘Bana işlemez’

Tatbikat Sahnesi’nde gerçekleşen söyleşide Ankaralı sevenleriyle buluşan usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, ‘sanatçıların sadece sanatını yapması’ gerektiği yönündeki sözlere, “Siz sanatınızı yapın, siyasete karışmayın. Bu aba altından sopa göstermek. Bana işlemez” dedi.

Bir Zamanlar Anadolu’da, Kelebeğin Rüyası, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Gergedan Mevsimi gibi filmlerde rol alan ve Leyla ile Mecnun dizisindeki ‘İskender Abi’ karakteriyle büyük bir hayran kitlesi edinen Ahmet Mümtaz Taylan, Tatbikat Sahnesi’nde gerçekleşen söyleşide Ankaralı hayranlarıyla buluştu.
Taylan, Nadir Koçoğlu ve Buse Kara’nın yönettiği söyleşide dinleyicilerin sorularını yanıtladı. Söyleşide Leyla ile Mecnun dizisi ve Gezi Parkı eylemleri öne çıktı.
Ahmet Mümtaz Taylan, bir dinleyicinin, Gezi Parkı eylemleri sırasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeleri ile ilgili yönelttiği soruya, “Başbakan benim gibi insanları davet etti. Bu bir şeyleri anlamak istediğini gösterir. Memlekette kıyamet kopuyor, gencecik insanlar hayatını kaybediyor. Benim de bir çocuğum var. O görüşmeye bir yurttaş ve baba olarak gittim. Yarın bir daha çağırsalar yine giderim. Çünkü bu memleket meselesi. İnsanların siyasi görüşlerine, fikirlerine takılmam. Diyaloğun, birbirini anlama çabasının olduğu her yerde bulunurum. Hayat, anlama çabasından ibaret. Birbirimizi anlamaya çalışmayı taviz olarak düşünürsek, gerçekten koparız” şeklinde cevap verdi.
Taylan, bazı insanların sanatçıların sadece sanatını yapması gerektiği yönünde eleştirilerde bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Siz sanatınızı yapın, siyasete karışmayın. Bu aba altından sopa göstermek. Bana işlemez. Birlikte yaşama kültürüne hizmet etmeye devam edeceğim.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu