Türkiye

Başbakan Davutoğlu Filipinler’de

Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Filipinler’in başkenti Manila’da resmi törenle karşılandı.

Gece geç saatlerde, Avustralya’dan Filipinler’e gelen Davutoğlu’nun Manila ziyareti dolayısıyla Malacanan Sarayı önünde tören düzenlendi.

İki ülkenin milli marşlarının çalışmasıyla başlayan törende, Başbakan Davutoğlu ve Filipinler Devlet Başkanı Benigno Aquino, tören kıtasını selamladı.


Törende, daha sonra yöresel kıyafetli Filipinli genç kızlardan oluşan bir ekip, geleneksel çalgılardan oluşan müzik aletleriyle performanslarını sergiledi.

Davutoğlu, şeref defterini imzalamasının ardından Aquino ile baş başa görüşmeye geçti.

Törende, Başbakan Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da hazır bulundu.
Bu arada, Türkiye’den ilk kez başbakan düzeyinde Filipinler’de resmi temaslarda bulunan Davutoğlu’nun ziyareti, Manila’da yoğun ilgi görüyor. Cadde ve sokaklarda, İngilizce yazılı “Hoşgeldiniz Davutoğlu” pankartları asılırken, birçok noktanın da Türk bayraklarıyla donatıldığı görüldü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu