Kıbrıs

Başbakan Üstel, Hocalı Katliamı’nın 32. Yıl Dönümü için Mesaj Yayımladı – BRTK

Başbakan Ünal Üstel, Hocalı Katliamı’nın 32. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, KKTC’nin Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada Üstel’in şu ifadeleri kullandığı belirtildi:

“İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçen 26 Şubat 1992’de Ermenistan silahlı birlikleri tarafından Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde bulunan Hocalı şehrinde 613 masum Azerbaycanlı kardeşimiz katledilmiş, yüzlercesi ise yaralanmıştı.

Azerbaycanlı kardeşlerimiz 32 yıl önce Birinci Karabağ Savaşı’nda maruz kaldıkları vahşet ve katliamın bedelini 2020 yılında 44 gün süren şanlı bir destanla ödetmiş ve tarihlerinde yeni bir sayfa açmışlardır. Ancak buna rağmen masum sivillere yönelik gerçekleştirilen bu katliamın acısını hala yüreğimizde hissediyoruz. Hocalı katliamında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, Azerbaycan halkına taziyelerimizi iletiyorum. ‘Tek millet, üç devlet’ olarak KKTC, Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde her zaman yanında olmaya devam edecektir.”

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu