Kıbrıs

Bay-Sen, eski KTHY çalışanlarının mücadelesine destek belirtti

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (Bay-Sen), eski Kıbrıs Türk Hava Yolları çalışanlarının mücadelesine destek belirtti.

Bay-Sen Başkanı Salih Sakallı yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın 64 eski çalışanının  116 gündür eve ekmek götürememenin sancısını yaşadığını belirterek, “Hükümet, 64 çalışanın iki ayı aşkın bir süredir devam eden çadır eyleminde ortaya koyduğu talepleri  haklı ve yasal bulduğunu açıklamakla yetinirken, somut bir adım atmaktan kaçınıyor” ifadelerini kullandı.

Eski KTHY çalışanlarının  3 gündür açlık grevinde olduğunu hatırlatan Sakallı, haklı mücadelelerini sendika olarak saygıyla selamladıklarını ifade etti.

Sakallı, hükümetin  sorunların çözümünü erteleyerek bir yere varamayacağını savunarak, haklılığı kabul ve teyit edilen  bir kesimin isteklerinin karşılanmasında gösterilen acizliğin kabul edilemeyeceğini ileri sürdü.

Sakallı,  Bay-Sen’in KTHY eski çalışanlarının haklı mücadelesine desteğinin sonuç alınana kadar devam edeceğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu