Gündem

Belamsın Dediler Çıldırdı

TBMM Genel Kurulu’nda CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ile AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz arasında ‘Bel’am’ tartışması yaşandı.

TBMM Genel Kurulu’nda MHP’nin ‘Din görevlilerinin sorunlarının araştırılması’ amacıyla verilen Meclis araştırma önergesinin Genel Kurul’da okunarak görüşmelerinin bugünkü birleşiminde yapılması önerisi üzerine söz alan emekli müftü olan CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti’yi eleştirdi.

YİNE BEL’AM KAVGASI

Bu sırada İhsan Özkes ile AK Partili İbrahim Korkmaz arasında bel’am tartışması yaşandı. İhsan Özkes, daha önce kendisine bel’am diyen İbrahim Korkmaz’a aynı şekilde, yani bel’am diye bağırdı. İbrahim Korkmaz ise İhsan Özkes’e “bel’am sensin” yanıtını verdi. Özkes bunun üzerine Meclis kürsüsünden şöyle seslendi:

KAFİR OLURSUN KAFİR

“Bel’am efendi dön bakayım enseni görüyorum, yüzünü de göreyim. Sen nasıl dersin. Hiç Allah korkusu yok mu sende. Nasıl dersin Hz. İbrahim benim diye. Kafir olursun kafir”

DİNDEN DÖNEN BELAM-I BAURA

Tartışmada bahsi geçen Belam’ın, Hz. Musa döneminde yaşamış, büyük bir alimken daha sonra dinden dönen Belam-ı Baura olduğu biliniyor. Müftülükten emekli olan İhsan Özkes, 2014 martında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Üsküdar Belediye Başkanlığına aday olmuş, seçimleri kaybetmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu