Olay Kıbrıs

Bir Haftada 8 Yangın Faciası – BRTK

İtfaiye Müdürlüğü, 18-25 Mart Tarihleri Arasında Sekiz Yangınla Mücadele Etti

Polis Genel Müdürlüğüne bağlı olan İtfaiye Müdürlüğü, ülke genelinde 18-25 Mart tarihleri arasında meydana gelen sekiz yangın hakkında bir rapor yayınladı. Rapor, yangınların olası sebeplerini ele alırken, toplamda 934 bin TL zararın meydana geldiğini belirtti.

Rapora göre, sekiz yangının muhtemel sebepleri arasında elektrik tesisatına yüklenme, elektrik kaynaklı kısa devre, aracın alt kısmındaki plastik korumanın sıcak egzoza temas edip alevlenmesi ve sigara izmaritlerinin tamamen söndürülmeden atılması yer alıyor.

İtfaiye ekiplerinin bu süre zarfında toplamda 29 olaya müdahale ettiği raporda belirtilirken, özellikle dikkat çeken olaylardan biri kuyuya düşen koyun ve keçilerin kurtarılması oldu. Ayrıca raporda yangın eğitimleri, mahsur kalan şahısların kurtarılması ve adli soruşturma amaçlı hastaneye sevki gibi hususi servis olaylarına da değinildi.

İtfaiye Müdürlüğü, herkesi yangın önlemlerini arttırmaya ve dikkatli olmaya davet ederken, vatandaşların her türlü acil durumda yetkililere ulaşmalarını hatırlatıyor. Yangınların önlenmesi ve müdahalesine dair daha fazla bilgi almak isteyenler, İtfaiye Müdürlüğü’nün internet sitesini ziyaret edebilirler.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu