Kıbrıs

BKP: Halkı soyuyorlar

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, CTP-BG/DP-UG hükümetinin GSM ücretlerinden yüzde 62 vergi aldığına dikkat çekerek, “GSM ücretlerine yapılan yüzde 10 oranındaki zammın yüzde 62’si de hükümetin aldığı vergidir. Devlet ve özel sektör birlikte hareket ederek halkı soymaktadırlar” dedi.

Bir önceki CTP hükümeti Bayındırlık ve Ulaştırma Eski Bakanı Salih Usar döneminde gerçekleştirilen özelleştirmeler ve imzalanan sözleşmeler ile GSM şirketlerine her yıl enflasyon oranı kadar zam yapma hakkı tanındığına dikkat çeken Korkmazhan, “Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ile Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Hasan Taçoy’un hiç birşeyden haberleri yokmuş gibi davranmaları ve yapılan zammı eleştirmeleri tam bir ikiyüzlülüktür. Yapılan yüzde 10 oranındaki zammın yüzde 62’si hükümetin aldığı vergidir. Hükümet ve GSP şirketleri bu hırsızlık ve soygunda ortaktırlar” dedi.

Özelleştirme politkalarına son verilmeli.

Mobil iletişimde özelleştirilme politikaları sonucu tekelleşme yaşandığını, iki şirketin anlaşarak piyasayı paylaştıklarını ve hükümetinde payını alma karşılığında halkın soyulmasına göz yumduğunu kaydeden Abdullah Korkmazhan, özelleştirme politikalarına derhal son verilmesi gerektiğini kaydetti.

CTP-BG/DP-UG hükümetini masum rolü oynamaya ve halkı aldatmaya son vererek bu zammı geri almaya çağıran Korkmazhan, “GSM operatörleri ile yapılan sözleşmeler fes edilmeli ve GSM ücretlerinden hükümetin aldığı astronomik vergi oranı düşürülmelidir. GSM ücretleri ucuzlatılmalı ve mobil iletişimde kamusal anlayış geliştirilmelidir. Telekomünikasyon Dairesi’ni özelleştirme çalışmalarına biran önce son verilmeli, dairenin teknolojik kapasitesi geliştirilmeli, daire özerkleştirilerek siyasilerin çiftliği olmaktan çıkartılmalı ve halka daha ucuz iletişim hizmeti sunulmalıdır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu