Gündem

Bülent Arınç, paralel yapı operasyonuyla ilgili konuştu

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu. Arınç’ın gündeminde, 14 Aralık tarihinde Paralel yapıya yönelik yapılan operasyon vardı. “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 14 Aralık günü bir açıklama yapıldı.” diyen Arınç, sözlerine şöyle devam etti;

“32. İSİM YOK”

“İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı. Gözaltı listesinde 32. isim yok. Yapılan operasyonda kamuyounda ilgi uyandırmış, bazı eleştiriler gelmiş olabilir. Biz hükümetiz anayasa çerçevesinde erkler ayrılığı var bu siyasi değil, hukuki bir süreçtir, yargı sürecidir.

“SİYASİ DEĞİL, YARGISAL BİR SÜREÇ”

Gazete binasına polisin gitmesi siyasi değil, yargısal bir süreçtir. Burada kolluk kuvvetlerinin bir şekilde kullanılmış olması esasen bu sürecin de bir gereğidir. Bu sürece hiçbir siyasi etki dahil edilmemiştir, hükümetin ya da hiçbir bakanın imzasıyla başlamamıştır. Soruşturmanın gizliliği esastır. Sonucunu hep beraber bekleyeceğiz, infial duymaya gerek yok. Başsavcı’nın iddiaları bizim de ilgimizi çekiypor.

“HİÇ KİMSENİN SUÇ İŞLEME İMTİYAZI YOK”

Gazetecilik faaliyeti içerisinde basın özgürlüğü kapsamında görebileceğimiz suç yoktur. Hiç kimsenin suç işleme imtiyazı yok. Mağdurun haklarının korunması gerekli. Umarım diğerleri hakkında da adil karar verilecektir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu