GündemSpor

Bursaspor’dan F.Bahçe’ye ‘algı yönetimi’ cevabı

Bursaspor, Fenerbahçe’nin, Şenol Güneş’in A Milli Takım kalecisi Volkan Demirel’i hedef gösterdiği yönündeki açıklamasına cevap verdi. Yeşil beyazlılar Şenol Güneş’in açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirterek ‘Güneş’in açıklamalarının algı yönetimiyle ne ilgisi var?’ sorusunu yöneltti.

Yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Fenerbahçe SporKulübünce yayınlanan metinde, Güneş’in bir televizyon kanalındaki konuşmasında Demirel’i hedef gösterdiği ve algı yönetimi oluşturmaya çalıştığı iddiasının bulunduğu belirtildi.

Bu iddianın gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Hocamızın yaptığı açıklamalar ciddiyetle dinlendiği takdirde, kendisinin olaylar hakkındaki görüşlerinde kimseyi suçlamadığı açıkça görülmektedir. Milli Takım kalecisi, hepimizin kalecisidir. Hocamız, verdiği demeçte, tüm oyunculara yapılan her türlü saldırının yanlış olduğunu, Volkan’ın da olaylar karşısında güçlü karakter yapısıyla durması gerektiğini söylemiştir. Bunun hedefle algı yönetimiyle ne ilgisi var? Krizden beslenen, haksızlığı hak görenlerin bunu anlaması mümkün değildir. Hocamızın duruşu, ilkeleri dün neyse bugünde aynıdır. Bu olayların hiçbirinin içinde dün de yoktur, bugün de olmayacaktır.”

Kulüplerin yöneticilerine, sorumlu davranma çağrısında bulunulan açıklamada, “Hocamızın bilgi ve birikimini göz önüne alırsak, tavsiyeye ihtiyacı olmadığı da açıkça görülmektedir. Ortamı tozu dumana katıp kirli emelleri olanlar bunu anlayamaz. Tüm kulüplerimize saygı duyuyoruz” ifadesi kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu