Kıbrıs

Çavuşoğlu, YÖK Heyetiyle Toplantı Düzenledi

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) ile yapılacak teknik çalışmalar için KKTC’ye gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) heyetiyle bir araya geldi.

Bakanlıktan gelen bilgilere göre, toplantıda Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, KKTC Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, YÖK Başkan Vekili ve Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Haldun Göktaş, YÖK temsilcileri, bakanlık bürokratları ve uzmanları bir araya geldi.

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu, uzun süredir YÖK ile iletişim halinde olduklarını ve yükseköğretimde yaşanan sorunların çözümü için iş birliği yaptıklarını ifade etti. Çavuşoğlu, YÖK heyeti ile yaşanan sıkıntıları ve üniversitelerin genel durumunu değerlendireceklerini belirtti.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Haldun Göktaş, yükseköğretimin entegre olduğunu ve KKTC’deki yükseköğrenim alanının uzun bir emeğin ürünü olduğunu vurguladı. Göktaş, yaşanan sıkıntıların giderilmesi için çalıştıklarını ve acil durumu değerlendirdiklerini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ise, sorunlara el birliği ile çözüm bulunması gerektiğini ve devletin küçük düşürülmemesi gerektiğini ifade etti. Yapılan toplantıda yaşanan sıkıntıların çözümü için ortak çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Bu haber
bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu