Türkiye

CHP’li Tezcan Erdoğan’ın Eleştirdi

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde akademisyen ve partililerle toplantı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantısıyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting düzenlemesini eleştirdi.
Bu mitinglerle Cumhurbaşkanı’nın hükümetin haklarına tecavüz ettiğini ifade eden Bülent Tezcan, Başbakan Davutoğlu’nun İzmir’e ofis açma açıklamasını da “Ankara’daki Başbakanlığa Cumhurbaşkanı fiilen el koymuş durumda. Onun için de Başbakan herhalde İzmir’de çocuk bahçesi açma çabası içerisinde. Ankara’daki Başbakanlığı kaptırınca İzmir’de yeni bir Başbakanlık alanı açma çabasında.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantısıyla ilgili açıklama yapan Tezcan, “Akademisyenlerle, genel olarak bütün bir süreci değerlendiriyoruz. Siyasetle ilgili, seçimle ilgili algıyla ilgili, seçmenle ilgili teknik bir çalışma. Çalışma devam ediyor. Önümüzdeki döneme ilişkin teknik bilimsel bir çalışma yürütüyoruz. Verimli bir çalışma. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yararlandığını biliyorum. Toplantı aktif bir şekilde geçiyor.” ifadesini kullandı. Gündemle ilgili de açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun İzmir’e Başbakanlık ofisi açma yönündeki açıklamalarını, ağır dille eleştirdi. Tezcan, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan’ın bütün yetkilerini kullandığı için Ankara’daki başbakanlığa Cumhurbaşkanı fiilen el koymuş durumda. Onun için de Başbakan herhalde İzmir’de çocuk bahçesi açma çabası içerisinde. Ankara’daki Başbakanlığı kaptırınca İzmir’de yeni bir Başbakanlık alanı açma çabasında. Bunların hepsi garip. Bunların hepsi Türkiye’nin Anayasal sistemi ve düzeniyle izah edilebilecek bir şey değil. Gerçekten çalışmak için açıyorsa istediği yerde açabilir ama asıl problem Başbakanlığı temsil edemeyen bir Başbakan var ne yazık ki. Fiilen Cumhurbaşkanı şu anda Başbakanlık görevini yapıyor.”

(CİHAN)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu